Çözüldü Windows 8.1 Ekran Kartı Görünmeme Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi ekran kartımı bilgisayar görmüyor, şu an VGA kablosu ekran kartına takılı görüntü veriyor fakat ekran kartını görmüyor, driver yüklenmiyor (driver doğru yanlışlık yok), algılamadığı için şu an işlemciye biniyor. Ekran kartım bozuk olsa görüntü vermez, kartın fanı da çalışıyor, BIOS'u sıfırladım güncelledim, pili söktüm 10 dk bekletip taktım gene aynı. Sorunun başlangicı da format PC windows 8.1'di gene 8.1 yükledim formattan sonra ekran kartını görmedi, öncesinde sıkıntı yoktu ilk format CD'den yapılmıştı, 2. ise USB'den attım şu siteden dosyaları indirdim Windows 8.1'i Ä°ndir sıkıntı bu mu acaba 2 haftadır uğraşıyorum lütfen yardım edin.

dawadawdwadwa.PNG
dwadwadwad.PNG
Ekran Alıntısıwadwadwadwa.PNG

Çözüm
Yazılımsal olarak BIOS sürümünü yükselttiniz mi?

Evet yükselttim onu. Sorunum çözüldü. Yeni versiyon driverleri yüklemeye çalışmışım. Sosyalden birini daha buldum aynı sorunu yaşayan, çözümünü yazmış yetkili. Uyguladım, oldu; teşekkürler. Ekran kartım AMD 4850 1 GB 256 Bit driveri 13.4 beta olması gerekiyormuş, ben 17.1 indirdim de deniyorum, ondan dolayı hata veriyormuş.
BIOS güncellemesi sorunu büyük ihtimal çözecektir. Laptoptan HDMI kablosu ile görüntü alabiliyorsan ekran kartın çalışıyor demektir. Ama olası bir grafik işlemci arızası varsa reballing gerekebilir.

Yazılımsal olarak BIOS sürümünü yükselttiniz mi?

Evet yükselttim onu. Sorunum çözüldü. Yeni versiyon driverleri yüklemeye çalışmışım. Sosyalden birini daha buldum aynı sorunu yaşayan, çözümünü yazmış yetkili. Uyguladım, oldu; teşekkürler. Ekran kartım AMD 4850 1 GB 256 Bit driveri 13.4 beta olması gerekiyormuş, ben 17.1 indirdim de deniyorum, ondan dolayı hata veriyormuş.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı