Windows 8.1 Format Atarken Disk Biçimlendirme

nnn006

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba yeni üyeyim sorunlara cok yardımcı olunduğunu gördüm o yüzden bu siteye geldim. Şimdi 8.1 CD'mi takıyorum ekranlar geliyor vs vs windowsu nereye yüklemek istiyorsunuz ekranına kadar geldim. Sadece bir şık var:
  • SÜRÜCÜ SIFIR BÖLÜM 1 toplam 931.5gb boş alan 931.3gb

Aşada sil, biçimlendir var. Yeni tuşuna basılmıyor. İleri tuşuna da basılmıyor. Kaldım böyle lütfen yardım edin. Bilgisayarcıya gitmek istemiyorum. Anakart msi z97 gaming 3. bu arada.

Ekranda görünen bütün her şeyi sil ve tek bir sürücü oluşacak. Ona bir kez tıkla ve yeni tuşuna bas. Sonra direk tamam de, tabii eğer C ve D diskleri oluşturmayacaksan. Sonra bir kaç parçaya ayrılacak. Sen 950 gb olanına kuracaksın.

Demek ki diskin içinde bir bölüm tablosu ya da veri var. Diskin boş olduğundan emin iseniz, ya da içinde bir veri olsa da işinize yaramayacak ise Sil diyeceksiniz. Sonra da Yeni deyip alan oluşturacaksınız.

Tabi 1 TB disk olduğundan ilk bölümü 250.000 MB yapın. Kalan ayrılmamış alanı ise D sürücüsü yapın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı