Windows 8.1 Home veya Pro gözükmüyor

Kurulurken internette bulunan Home Key girildi Windows etkinleştirilmedi yazıyor. Sonra Pro Key satın alındı internetten. Şimdi formatsız Pro olmaz diyorsunuz o zaman?

O girdiğiniz anahtar kurulum yapmak için. Etkinleştirme yapmaz. Pro'ya da format ile geçersiniz ancak.

Kurulurken internette bulunan Home key girildi Windows etkinleştirilmedi yazıyor. Sonra Pro key satın alındı internetten. Şimdi formatsız Pro olmaz diyorsunuz o zaman?
Windows 10'da kurulum sonrası farklı sürüm lisansı girdiğinizde sürümü değiştirebiliyor fakat 8.1'de bu yok bildiğim kadarıyla. Format atarken girilen lisansa göre sürüm seçimi otomatik gerçekleşiyor.

Ayrıca @drmstafaa 'nın da dediği gibi, internette bulunan lisanslar ancak kurulum aşamasını geçebilmeniz konusunda işe yarar. Etkinleştirme yapmak için lisans satın alacaksınız mecburen.

Anladım, cevaplarınız için teşekkür ederim. Format yerinde Yükselt seçip anahtarı girince Pro olup olmayacağını deneyeceğim o da olmazsa sıfırdan bir daha Pro key ile format atarız.

Windows 10'da kurulum sonrası farklı sürüm lisansı girdiğinizde sürümü değiştirebiliyor fakat 8.1'de bu yok bildiğim kadarıyla. Format atarken girilen lisansa göre sürüm seçimi otomatik gerçekleşiyor.

Ayrıca @drmstafaa'nın da dediği gibi, internette bulunan lisanslar ancak kurulum aşamasını geçebilmeniz konusunda işe yarar. Etkinleştirme yapmak için lisans satın alacaksınız mecburen.

Hocam, ben bunu girdim. Gerçekten Home mi? 334NH-RXG76-64THK-C7CKG-D3VPT.

Gerçekten Home mi? 334NH-RXG76-64THK-C7CKG-D3VPT.
O lisans Home lisansı, evet.

Aslında Home bile değil, düz 8/8.1 olarak geçiyor. Fakat ağız alışkanlığı ona da Home diyoruz. :)
lisanslar.png

Yeni konular

Geri
Yukarı