Windows 8.1 Intel Ekran Kartı Sürücü Sıkıntısı

ghost5369

Hectopat
Windows 8'den 8.1 geçtiğimde oyunlarda ani fps düşmeleri yaşıyordum. Tekrar Windows 8'e döndüğümde sorun düzeldi. Fakat Windows 8'de Intel'in Ocak ayında çıkan "Intel Corporation - Graphics Adapter WDDM1.1, Graphics Adapter WDDM1.2, Graphics Adapter WDDM1.3 - Intel(R) HD Graphics 4600" sürücüsünü yükleyince sorun tekrar başladı, kaldırdım düzeldi. 8.1'de bu sürücüyü sanırım otomatik olarak yüklüyor, bunu kaldırmanın bir yolu yok mu ? Windows 8.1 güncelleştirmesini bu kez Windows Mağaza'dan indiriyorum. Bir sorun çıkar mı ? Çıkarsa ne yapabilirim ?

Sistemim şu şekilde:
  • Intel Core i7 4770mq
  • Nvidia Geforce GTX 765m
  • 8 GB RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Aygıt yöneticisine girip görüntü bağdaştırıcılarından sağ tıklayıp kaldırabilirsiniz.

Aygıt yöneticisine girip görüntü bağdaştırıcılarından sağ tıklayıp kaldırabilirsiniz.
İndirmenin yarısı bitti sorun çıkarsa dediğinizi yapacağım teşekkürler.

Oyunlari acarken "grafik islemci ile calistir" secenegini denediniz mi ?
Oyun zaten NVIDIA ile çalışıyor yaklaşık 15 20 dk oynadıktan sonra ani fps düşmeleri başlıyor. Isınma olduğunu düşünüp servise bile yolladım :) Yine de teşekkürler.
Sanırım Intel sürücüsü güncellenmesine rağmen nVidia sürücüsünü güncellemiyorsun. Daima en güncel ekran kartı sürücüsü kullan ve oyunları harici grafik işlemci ile çalıştır.

GeForce 337.50 Driver Mobil

Tüm sürücüleri güncellediğime eminim oyunları da Nvidia ile açıyordum. Şu an 8.1 indirmesinin bitmesini bekliyorum, inşallah sorun çıkmaz. Ayrıca verdiğiniz key sayesinde güncellemeyi yükleyebiliyorum çok teşekkürler :D

8.1 yüklendi fakat Windows 8'de olmayan sorun 8.1de nasıl oluyor anlamıyorum. Sıkıntı çıkartan Intel sürücüsünü kaldırdım MSI'ın kendi sitesinden kurdum sonuç yine aynı. Bir güncellemeden kaynaklanıyor ama hangi güncelleme bilmiyorum. Lütfen driverları tekrar yükleyin demeyin, MSI'ın kendi sitesinden her şeyi güncelledim zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı