Windows 8.1 Kurulum Sonrası Disk Görünmemesi

Alicem Doğan

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600, Asus GTX 650Ti Boost 2GB, Corsair Vengeance 16GB (2x8), Biostar M700 500GB M2 SSD, Samsung 860 EVO 500GB SSD, Seagate Barracuda 1TB HDD, Windows 10 Home SL 21H2

Laptop: (HP Vitcus 15.6") i7 12700h , RTX 3050Ti, 16GB DDR4, 1TB WD M2 SSD, W11 Home SL
Recep Abi teşekkür ederim. Windows'u başarılı bir şekilde kurdum. Ama Bilgisayarım'a girdiğimde sadece bir tane 154 GB'lık Harddisk var. Geri kalan boşluk nerede anlamadım. Windows 8 format rehberinde yaptığın gibi D sürücüsünü de oluşturduğumu hatırlıyorum. Yanlış mı yaptım acaba ?

Kurulum ekranında diskleri düzenleme (biçimlendirme, bölme, silme) ekranına gelince shift+f10 tuşlarına basarak komut satırını aç. Sonra diskpart yazarak ardından list disk komutunu giriyorsun. Sonra dönüştürmek istediğin diski select disk x (x seçeceğin diskin numarası) ardından clean komutu ile temizleyip ardından convert mbr yada gpt diyerek dönüştürebilir ardından exit exit diyerek çıkabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
kurulum ekranında diskleri düzenleme (biçimlendirme, bölme, silme) ekranına gelince shift+f10 tuşlarına basarak komut satırını aç sonra diskpart yazarak ardından list disk komutunu giriyorsun sonra dönüştürmek istediğin diski select disk x (x seçeceğin diskin numarası) ardından clean komutu ile temizleyip ardından convert mbr yada gpt diyerek dönüştürebilir ardından exit exit diyerek çıkabilirsin.
Tekrar Windows 8 yüklemek zorunda olmuyor muyum o zaman ? Çünkü şuan bayağı bir program ve sürücü yükledim.

Recep Abi teşekkür ederim. Windows'u başarılı bir şekilde kurdum. Ama Bilgisayarım'a girdiğimde sadece bir tane 154 GB'lık Harddisk var. Geri kalan boşluk nerede anlamadım. Windows 8 format rehberinde yaptığın gibi D sürücüsünü de oluşturduğumu hatırlıyorum. Yanlış mı yaptım acaba ?
Disk Yönetimi'ne girip D sürücüsüne harf atayın.

Sorun Mikail abinin söylediği yöntem ile çözülmüştür. Konu kilitlenebilir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı