Windows 8.1 Legacy ile boot olmuyor

Captain Rex

Hectopat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Ben Windows 8.1 kullanıyorum 7 kuracaktım kurmadan önce BIOS'tan legacy Boot'u aktif ettim. Sonra siyah yazılı any key falan yazıyordu 2 dakika bekledim geçmedi bende tekrar UEFI yaptım. Acaba önce Windows 7 kursam sonra mı legacy bootu açsam?

Ben Windows 8.1 kullanıyorum 7 kuracaktım kurmadan önce BIOS'tan legacy Boot'u aktif ettim. Sonra siyah yazılı any key falan yazıyordu 2 dakika bekledim geçmedi bende tekrar UEFI yaptım. Acaba önce Windows 7 kursam sonra mı legacy bootu açsam?
"press any key to boot usb" yazısındayken rastgele klavye tuşlarına basın(Sadece HARFLER!)

Yok hocam bu öyle bir sorun değil ben daha Windows 7'yi kurmadım ön hazırlık amacıyla BIOS'tan UEFI yerine legacy seçtim kaydedip çıktım ve press any key boot falan bir şeyler yazdı.
Son durum nedir yeniden ISO yazdırıyor musun?

Hocam daha ISO'yu kurmadım bile.
"Press any key to boot USB" yazısındayken rastgele klavye tuşlarına basın(sadece harfler!)

Hocam USB'den yapmıyorum zaten ama press any key to boot gibi bir şey yazmıştı ama USB yazmıyordu aynısınımı yapmam lazım.

Yok hocam bu öyle bir sorun değil ben daha Windows 7'yi kurmadım ön hazırlık amacıyla BIOS'tan UEFI yerine legacy seçtim kaydedip çıktım ve press any key boot falan bir şeyler yazdı.

Hocam daha ISO'yu kurmadım bile.

Hocam USB'den yapmıyorum zaten ama press any key to boot gibi bir şey yazmıştı ama USB yazmıyordu aynısınımı yapmam lazım.
Evet hocam tuşlara basmanız gerek USB yazıp yazmaması önemli değil orada tuşlara basmazsanız boot etmez zaten legacy'de.

Evet hocam tuşlara basmanız gerek USB yazıp yazmaması önemli değil orada tuşlara basmazsanız boot etmez zaten Legacy'de.

Hocam şimdi ben daha ISO kurmadım 8.1 kullanıyorum ilk önce legacy alıp Windows 7 kuracağım dualboot olarak şimdi ben legacy ye alsam Windows 8.1 bozulmaz değil mi?

Hocam şöyle bir ekran geliyor.
UEFI olarak kurduysanız Windows 8.1'i, 8.1 açılmaz hocam. Bozulur mu orasını bilmiyorum.

Evet hocam UEFI olarak kurdum şimdi ben yapacaklarımı yazayım yanlışsa düzeltin 8.1 yanına legacy modunda 7 kuracağım ve kurduktan sonra UEFI olarak 7'ye girebilcem değil mi çünkü UEFI kurulmuyor 7 starting Windows'ta kalıyor.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    130,3 KB · Görüntüleme: 20
Hocam şöyle bir ekran geliyor.

Evet hocam UEFI olarak kurdum şimdi ben yapacaklarımı yazayım yanlışsa düzeltin 8.1 yanına legacy modunda 7 kuracağım ve kurduktan sonra UEFI olarak 7'ye girebilcem değil mi çünkü UEFI kurulmuyor 7 starting Windows'ta kalıyor.
Her seferinde değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Bilgilerinizi/önemli dosyaları yedekleyip deneyin.

Geri
Yukarı