Windows 8.1 mağaza sorunu

Gurkann00

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bir süre önce mağazanın bozulduğunu fark ettim. Hiçbir mağaza uygulaması açılmıyor ve hiçbir uygulama yüklenmiyor. Bu durumun advanced systemcare 8den kaynaklandığını düşünüyorum. Bilgisayarda yer açmak için bu programı kullandım ertesi gün bu mağaza sorunuyla karşılaştım, sorun advanced systemcareden kaynaklı mı tam da emin değilim. Ek olarak bu sorun olmadan önce ki bir zamana sistem geri yükleme noktası oluşturulmadığı için yapamıyorum. Aşağıda denediğim yolları resimleri paylaşacağım. Yardımcı olan herkese teşekkürler.

İlk olarak mağazada uygulama yükmeye çalıştığımda karşıma çıkan hata
W68qZm.jpg

31W6a0.jpg

AppsDiagnostic tarama sonucu
jvrg5m.jpg

WindowsUpdateDiagnostic tarama sonucu
vQA6Xm.jpg

Sfc/Scannow sonucu
04WRyL.jpg

Sistemi yeniden başlat, sorunu kontrol et. Kaç kere söyledik ASC kullanmayın diye. Şu kadar sorun çözüldü, bu kadar sorun çözüldü diyince tabi cazip geliyor. Sistem dosyalarını bozuyor haberiniz yok.

Sistemi yeniden başlat, sorunu kontrol et. Kaç kere söyledik ASC kullanmayın diye. Şu kadar sorun çözüldü, bu kadar sorun çözüldü diyince tabi cazip geliyor. Sistem dosyalarını bozuyor haberiniz yok.

Sistemi birçok defa yeniden başlatıp aynı adımları tekrarladım fakat sonuç aynı. Evet ASC kullanmamalıydım; Normalde de bu tarz programları kullanmazdım fakat sadece yer açsın diye kullandığımız program başımıza başka sorunlar açtı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yer açmak için, disk temizleme ve CCleaner yeterlidir. Kim bilir sistem dosyaları ne halde, bu sorunu çözsek yarın başka sorunlarla karşılacaksın. ASC kurma, tüm driverları ve programları kendi sitelerinden en güncel olanları kur. Temiz bir Windows 8.1.3 kurulumu yap:

Windows 8.1 RTM Türkçe İndirme Bağlantıları | Technopat Sosyal

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı