Çözüldü Wİndows 8.1 Mağazadan Uygulama İndirilmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Fevkelade1i

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar dün geceye kadar böyle bir sorunum yoktu. Fakat dün Pocket Tanks oyununu oynarken birden elektrikler kesildi ve sabah bilgisayarımı açtığımda hiçbir Windows Uygulamalarını açamıyordum. Daha sonra şu çözümleri uyguladım fakat bu sadece "Bilgisayar Ayarları" ve "Mağaza" kısmına girmeme olanak sağladı.

Sırasıyla :
Başlat+w araya Komut istemi yazın çıkan ikona sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır deyin

Sonrasında şunları yazın :
powershell -ExecutionPolicy Unrestricted Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $Env:SystemRoot\WinStore\AppxManifest.XML
Enter+
powershell -ExecutionPolicy Unrestricted Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $Env:SystemRoot\camera\AppxManifest.xml
Enter+
powershell -ExecutionPolicy Unrestricted Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $Env:SystemRoot\FileManager\AppxManifest.xml
Enter+
powershell -ExecutionPolicy Unrestricted Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $Env:SystemRoot\ImmersiveControlPanel\AppxManifest.xml
Enter+
sfc/scannow .. tarama tamamlandıktan sonra yeniden başlatıp güzel uygulamalarınızı kavuşabilirsiniz.

Şuan Mağazadan herhangi bir uygulama indirirken şu hatayı alıyorum:

Ekran Görüntüsü (6).png

Ayrıca D: sürücüsünde klasör seçeneklerim sürekli en küçük boyutta kalıyor. Bunu kendim büyük boyuta getirsem bile klasörden çıkıp tekrar girdiğimde eski haline dönüyor. Fakat C: sürücüsünde böyle bir hata almamaktayım.

Ekran Görüntüsü (8).png

Bilgisayar Özellikleri:

• İşletim Sistemi: Microsoft Windows 8.1 Pro
  • Ana İşlemci : Intel(R) Core(TM) i5-3330 CPU @ 3.00GHz
  • Ekran Kartı : AMD Radeon HD 6670
  • Anakart Model: H61M-DG3/USB3
  • Anakart Üretici: ASRock
  • Anti-virüs Programı: Bitdefender Total Security 2015
  • Ayrıca; Advanced SystemCare 8
programını kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bitdefender'ı tamamen devre dışı bırakın ve ASC'yi tamamen kaldırın. Eğer işe yaramazsa otomatik ayar algılamayı devre dışı bırakın:

Internet Explorer'a girin. Sağ üstteki ayarlar simgesine tıklayıp İnternet Seçenekleri'ni açın. Bağlantılar sekmesine gelin, Yerel Ağ Ayarları'nı açın. Çıkan penceredeki bütün tikleri kaldırın. Özellikle Ara Sunucu bölümündeki "yerel ağınız için bir proxy sunucu kullanın" seçeneği devre dışı olsun.

Bu şekilde:

Eki Görüntüle 28903

Bitdefender'ı tamamen devre dışı bırakın ve ASC'yi tamamen kaldırın. Eğer işe yaramazsa otomatik ayar algılamayı devre dışı bırakın:

Dediklerinizi uyguladım fakat işe yaramadı.. Hala aynı hataları almaktayım.. Ayrıca varsayılan tarayıcı olarak Chrome kullanıyorum. Ve Bilgisayarımın tüm güncelleştirmeleri yapılmış.

Fixit aracını çalıştırdım fakat çözüm alamadım. Yeni bir kullanıcı hesabı açtığımda ise hata düzeldi. Sorun anca bu şekilde düzeltilebiliyor yani. Nasıl "Çözüldü" yazısını koyabiliriz? Onu yapmasını bilmiyorum.. Siz yaparsınız artık. Herşey için teşekkürler..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı