Windows 8.1 Mavi Ekran

Miraç Ercan

Hectopat
Daha fazla  
Bir süre önce Windows 7 kullanıyordum. Orda mavi ekran hatası alıyordum. Şimdi ise windows 8.1'e geçtim. Fakat hala bazı hatalar alıyorum. Bunlar kişisel bilgisayarınız bir sorun nedeniyle yeniden başlatılacak diyor. Sorun bir şey 100'e kadar doluyor ve sonrasında yeniden başlatılıyor. Altta ise çevrimiçi olarak şu kodu aratabilirsiniz diyor ama her seferinde farklı kodlar veriyor. Toplam 3 tane hata veriyor şimdilik bunlar :
system_service_exception
Driver_iroql_not_less_or_equal
Kmode_exception_not_handled
Bu hataları veriyor ve sonrasında yeniden başlatılıyor
(Bu da minidump dosyaları lazım olabilir diye: Dropbox - Minidump.rar )

Son düzenleyen: Moderatör:
Yine birden fazla nedenlerden mavi ekran hatası almaktasın.

İlk önce ekran kartını Display Driver Uninstaller (DDU) Amd+Nvidia Sürücü Kaldırma Aracı | Technopat Sosyal ile kaldır. 15.6 Beta olan beta sürücüyü Download Not Complete buradan IDM ile indirip kurun.

Ramlerde sorun var gibi gözükmekte. Bu videodaki gibi test edin. Sonucunu bildirin veya telefonla resmini çekip buraya atın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son olarak hddnizi HD Tune Pro 5.60 ile test edin. Health kısmından bir ekran görüntüsü ekleyin. Ayrıca Scan modundan badsector taraması yapıp (quick scan olmasın) tarama sonucunda ekran görüntüsü ekleyin.

Yine sürücülerini teyit için Driver Identifier - The largest driver collection for all laptops & desktops. bu yazılımla tarama yapıp tarama sonucu açılan linki buraya ekleyin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı