Windows 8.1 OEM Key Alınır Mı?

yigitrocks

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Yeni SSD'me Windows 8.1 kuracagim. Aklımda 2 seçenek var. Ya direkt Windows'un sitesinden indirip kodlar ile "Windowsu etkinleştirin" yazısını kaldıracagim. Ya da OEM key alacagim. Ama OEM key hakkında hem iyi hem kötü yorumlar var. İçine çok önemli bilgiler atacağım için herhangi bir güvenlik açığı olmaması gerekiyor. Orjinal Windows al diye yorumlar yapmayın lütfen. Şirketler hariç o kadar para verilip orjinal Windows alınmasını hiç mantıklı bulmuyorum. Ayrıca şöyle bir sorum daha var. Çok çok eskiden (8 sene falan oldu heralde) Linux işletim sistemine sahip bir bilgisayarım vardı. O zamanlar bilgisiz bir çocuk olduğum için internetten "Windows key" diye aratıp bulduğum kodları deneyerek etkin etmiştim. Nasıl oldu hala bilmiyorum ama 8 senedir aynı işletim sistemini kullanıyorum. Bu nasıl mümkün oluyor? Linux işletim sistemine direkt Windows key yazınca Windows'a mı dönüşüyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı