Windows 8.1 Performans Düşüşü

momouye05

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba. Sizden bir konuda yardım almak istiyorum. Yaklaşık 1.5 yıl önce dizüstü PC'mi Windows 8'den 8.1'e geçtim ama bunun yanında sorunlar gelmeye başladı. Başta gayet iyiydi fakat 2 ay sonra PC geç kapanmaya, program ekle kaldırdaki özellikleri açma ve kapatma bölümünde hatalar vermeye, ısınmaya, oyunlarda FPS düşüşü, internet tarayıcısında geç açılmalar(mozilla firefox) ve bazı programlarda hatalar vermeye başladı. Updateler yapmayı denedim ancak bazı updatelerde hata verdi ve yükleme ilerlemedi. Ha unutmadan, bir kere de açılışta no booteble device hatası aldım. Yaklaşık 6 defa restartdan sonra hata gitti. Bu PC'yi adam etmenin yolları var mıdır? Eğer yok ise 2008 model PC'me geri döneceğim, en azından o bugüne kadar 1 kere bile böyle sıkıntı çıkarmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak çerezleri temizle. Tarayıcıdaki virüsleri temizle. Sonra sisteme tam tarama yaptırıp tüm güncellemeleri yükle. Büyük ihtimal korsan oyun oynuyor isen virüs bulaşmıştır.

Yanıtın için çok sağ ol, deneyeceğim. Korsana da fazla bulaşmamaya çalışıyorum ama her istediğim oyunu da alamıyorum :)

Windows 8.1 %100 disk kullanma sorunu yaşıyosundur. Görev yöneticisinden kontrol et disk kullanımını. SSD yoksa almanı tavsiye ederim.

Bana yazılımsal değil de HDD'de sorun var gibi geldi. HDD bozulmuş büyük ihtimal. İmzamdan HDTunePro'yu indirin ve program ile ErrorScan taraması yapın(QuickScan işaretlemeyin.) ve health kısmının SS'unu paylaşın. Ayrıca imzamdan Aida64'ü de indirin ve sıcaklık değerlerini paylaşın.

Son düzenleme:
Kusura bakmayın, birkaç gün dersler nedeniyle bakmaya fırsat bulamamıştım. Akşam HDTunePro ve Aida64 programlarını indirip sonuçları buraya atarım.

İşte HDtune sonuçları:

hd tune pro hd warning.png

Hesabımın şifresini unutmuştum nihayet buldum,bilgisayar 2 kere servise gitmesine rağmen ikisinde de sadece format atılıp geri verildi ve hiçbirşeyinin olmadığı söylendi.Şu anda pc neredeyse her oyunda sıkıntı çıkarmaya başladı bu Toshiba denen aptalların Allah binbir türlü belasını versin başka da hiçbirşey demiyorum en yakın zamanda pc yi camdan aşağı atmayı düşünüyorum.Yardım eden herkese teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı