Windows 8.1 Pro Previev 32 bit'de OpenGL sorunu

ChocolateStain11

Hectopat
Merhaba ben Intel Core 2 duo E4500 2.8 Ghz işlemcili (overclock'lu) ,Gigabyte G41MT-S2P anakarta, 2 GB tek kanal belleğe, 160 GB sabit diske 1280X1024 çözünürlüklü ekranı olan bir masaüstü sahibiyim. Ekran kartım yok. Windows 7 de iken çok rahat yüksek hızda kaldırdığım oyunları şimdi "Bad video card driver" yada "Couldn't load OpenGL(OpenGL yüklenemedi)" yazısını görerek üzülüyorum. Şimdi sadece Mağazadaki oyunları oynayabiliyorum. Anladığım kadarıyla OpenGL yüklü değil ve ben sisteme OpenGL yüklemek istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl yaptın? AMD ne kurtulamıyorum şu OpenGL'den her şeyi yaptım gitmiyor sorun.

2013'ten kalan konuyu tekrar başlatarak 9 yıllık hesabı mail bildirimi aracılığıyla hatırlattığın için teşekkür ederim.

Soruna gelince; çok eski bir kart ise boşuna uğraşmanı tavsiye etmem. Bu işler her zaman sürücü değil, bazen de donanım desteklemiyor. Grafik kartının sürücülerini indirerek kurtulabilirsin. Eski sürücülerin bazı OpenGL eklentilerini desteklemesi, yenilerin desteklememesi gibi nadir bir sıkıntı söz konusu değilse, ve bir şey sorunu çözecekse, o da güncel sürücülerdir. Ben de öyle çözdüm bu konuyu açtıktan sonra.

Umarım bu forumda sorunun cevabını bulabilirsin. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı