Windows 8.1 Readyboost yapılmıyor

ChappieSs

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba efendim, bilgisayarım performansı düşük oldugu için ready boosy yapamıyorum. Sistem bilgileri: 4 GB RAM-1GB GeforceGt220- 2.20 GHz işlemci ve Win8.1Pro kullanıyorum ready Boost yapmak istiyorum fakat şöyle bir hata alıyorum;

-Bu cihaz readyboost için kullanılamaz.

-Cihaz desteklenmeyen bir USB bağlantı noktasına takılmış.

-Readyboos USB 2.0 veya yukarısını gerekli kılar.

Böyle bir hata alıyorum usbm 2.0 olmasına rağmen YouTube'da bu hatayla kimse karşılaşmamış, arıyorum bulamıyorum. Lütfen bilen biri varsa yardımcı olsun. USB'yi de bugun satın aldım 32 GB yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

--Dipnot= USB bellek FAT32 idi NTFS'ye çevirdim biçimlendirerek bilginize.

Dosya Ekleri

• resim_2020-11-29_175922.png
    resim_2020-11-29_175922.png
    5,4 KB · Görüntüleme: 67
Son düzenleyen: Moderatör:
USB'niz yavaşsa readyboost yapamazsınız. Ben 4 GB USB ile readyboost yapabilirken 32 ile yapamıyorum.
Edit: Başka yere takmayı dener misin?

Merhaba efendim, bilgisayarım performansı düşük oldugu için ready boosy yapamıyorum. Sistem bilgileri: 4 GB RAM-1GB geforcegt220- 2.20 GHz işlemci ve Win8.1Pro kullanıyorum ready Boost yapmak istiyorum fakat şöyle bir hata alıyorum;

-Bu cihaz readyboost için kullanılamaz.

-Cihaz desteklenmeyen bir USB bağlantı noktasına takılmış.

-Readyboos USB 2.0 veya yukarısını gerekli kılar.

Böyle bir hata alıyorum usbm 2.0 olmasına rağmen YouTube'da bu hatayla kimse karşılaşmamış, arıyorum bulamıyorum. Lütfen bilen biri varsa yardımcı olsun. USB'yi de bugun satın aldım 32 GB yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

--Dipnot= USB bellek FAT32 idi NTFS'ye çevirdim biçimlendirerek bilginize.

Taktığınız USB bellek USB 2.0 veya yukarısını desteklemiyor.
Ya da bilgisayarınızın portu USB 2.0 desteklemiyor.
Eğer port USB 2.0 veya üstünü desteklemiyor ise bu durumda yapılacak pek bir şey yok.
Fakat USB belleğiniz desteklemiyorsa yeni bir USB bellek alarak bu sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz.

USB'niz yavaşsa readyboost yapamazsınız. Ben 4 GB USB ile readyboost yapabilirken 32 ile yapamıyorum.
Edit: Başka yere takmayı dener misin?

Neredeyse bütün yere girişlere takdım.
Fakat bir sonuç alamadı.
Taktığınız USB bellek yavaş olabilir dolayısıyla kullanamayabilirsiniz.
Marka? Model?
HIKVISION M200 modeli.
Kusura bakmayın geç cevap yazdım.
Taktığınız USB bellek USB 2.0 veya yukarısını desteklemiyor.
Ya da bilgisayarınızın portu USB 2.0 desteklemiyor.
Eğer port USB 2.0 veya üstünü desteklemiyor ise bu durumda yapılacak pek bir şey yok.
Fakat USB belleğiniz desteklemiyorsa yeni bir USB bellek alarak bu sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz.
Efendim bilgisayarımın port'unu nereden öğrenebilirim yardımcı olurmusunuz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı