Çözüldü Windows 8.1 Realtek 8187 Wireless kart sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

mesajcı

Hectopat
Arkadaşlar Acer e1 572g model laptobumda navitech (navidata nvd 6505 ) marka realtek 8187 wireless tabanlı kablosuz alıcı var.

Bu alıcı Windows 7'de sorunsuz çalışırken Win 8.1'de çalışmıyor. Aslında sinyal çok zayıf alıyor ve sürekli olarak laptoba bir usb cihaz bağlandığında çıkartığı sesi sürekli olarak veriyor.

Sanki cihazı tak çıkar yapıyormuş gibi. Bu sorunu çok araştırmama rağmen çözemedim. Cihazın donanım kimliği;

Kod:
USB\VID_0BDA&PID_8187&REV_0100

Yardımlarınız bekliyorum saygılar

Son düzenleyen: Moderatör:
Buradan driveri indirin. İndirdikten sonra dosyaya sağ tıklayın, uyumluluk sorunu giderme seçeneğini seçin. Akabinde önerilen ayarları deneyin seçeneğine tıklayın ve programı sına kutucuğuna tıkladıktan sonra ileri diyerek ayarları kaydedin. Bahsettiğim şekilde olursa bu konuya olumlu veya olumsuz bir şekilde not düşün.

Realtek
Buradan indirebilirsiniz. Yanlız 8187L mi, 8187B mi? Eğer L ise bunu;
UI and Driver auto installation package(support XP/Vista/Win7)(Beta)

B ise bunu;
UI and Driver auto install package(Support XP/Vista/Vin7)(Beta)
İndirin.

Eğer doğru olanı indirdi iseniz kurarken Exe'ye sağ tıklayıp özelliklerden uyumluluktan Windows 7 SP1 seçip, en altta Yönetici tikini işaretleyip ok tıklayın. Sonra normal çift tıklayıp çalıştırın.

Arkadaşlar öncelikle geç cevap veriyorum kusura bakmayın. Sorun çözüldü. Cevabı ise cihazla birlikte gelen usb kablosunun laptop la iletişim kuramaması. Kaliteli bir usb kullanınca sorun çözüldü. Yeni nesil laptoplarda bu tip kablodan kaynaklanan iletişim sorunları olabiliyormuş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…