Çözüldü Windows 8.1 RX 460 Driver Yüklerken Mavi Ekran Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

vagex

Hectopat
Daha fazla  
Birkaç gün önce bilgisayarımın format zamanının geldiğini ve fazlasıyla dolduğunu görünce format atmak istedim ve 2 diskimi de tamamen temizleyip Windows'u yeniden kurdum.

Kurduktan sonra öncelikle driverlarımı yüklemek istedim kulaklık, mouse, klavye ve birkaç Windows'un kendi güncelleştirmelerini yükledim daha sonra ekran kartımın ( AMD RX460 4GB) driverini yüklemek istedim.

AMD'nin kendi sitesine girip 17.4.4 sürümünü seçtim ve indirdim daha sonra C diskine kurdum setup'ını açtım Hızlı Yükleme yöntemiyle başlattım. Normal bir şekilde yüklenirken tam son anda bitiyorken ekranın bir anda siyah olup sonra tekrar masaüstünü gösterip birden tekrar mavi ekrana dönüyor ve bir kişisel sorunla karşılaştığını söyleyip bilgisayar yeniden başlatılıyor fakat driver tabi ki de indirilmemiş oluyor .Bunun üstüne birkaç kez daha denedim eski bir sürümü indirmeyi denedim(17.1.1) fakat sonuç aynı.

Aygıt yöneticisinden güncelleştirmeyi denedim fakat en son sürüm olduğunu söyledi, kurtarma seçenekleri arasında otomatik olarak yeniden başlatmayı kapattım fakat yine aynı şekil hiçbir şey değişmedi, birkaç güncelleştirmeyi kaldırdım yine olmadı tekrar yükledim
güncelleştirmeleri .Daha önce de format attım ekran kartını alalı 7 ay falan olmuştur fakat hiçbir sorun çıkmamıştı, bilgisayar kasasının donanımıyla bir ilgisi olmadığını düşünüyorum bu ekran kartına göre yeterince iyi bir bilgisayarım var.

Sizce sorun nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorunu çözdüm, AMD'nin yeni ekran kartı sürücüleri 17.1.1 sürümünden sonra tamamen sıkıntılı çalışıyor en azından bende böyle oldu. Sorunu 16. versiyonlarından bir tanesini yükleyerek çözdüm. 17.1.1 dahil diğer bütün 17. versiyonları bende sıkıntı oluşturdu.
bence işletim sistemi 8.1 olduğu için o ekran kartı directx 12 destekliyor windows 10 kurup denemeni tavisye ederim olmazsa bilgisayarda
sorun olabilir bir yerinde

Sorunu çözdüm, AMD'nin yeni ekran kartı sürücüleri 17.1.1 sürümünden sonra tamamen sıkıntılı çalışıyor en azından bende böyle oldu. Sorunu 16. versiyonlarından bir tanesini yükleyerek çözdüm. 17.1.1 dahil diğer bütün 17. versiyonları bende sıkıntı oluşturdu.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı