Windows 8.1 Sistem görüntüsü almak

TC Ali Toplukaya

Hectopat
Yer
Antalya
Windows 7 Dosya Kurtarma adı ile Sistem görüntüsünü alabiliyor ve tüm uygulamalarımızı kurup diskimizin tam bir görüntüsünü alabiliyorduk. Özellikle farklı yazılımlar deneyip sistem dosyaları bozulursa sistemi tekrar kurmadan olduğu gibi hazır kurulu sisteme geri dönüştürmek kolaydı. Bunu windows 8.1'de nasıl yapabiliriz yada böyle bir seçeneğimiz var mı?

Sistem koruması menüsünden geri yükleme noktası oluşturduğumda bir kaç saniyede bitiriyor. Bu işime yarar mı tekrar geri yükleme yaptığımda yoksa yeniden kurulum yapmam mı gerekir?

Evet uyarı mesajı ekrana geliyor ancak benim aklıma takılan tüm sistemi bir kaç saniyede tam olarak yedekleyip yedeklemediği. Bunun içinde yüklü oyunların ve programların olup olmadığı.

Sayenizde Recep Bey :)
Evet Recep beyin dediği şekilde alınıyor. Artı olarak ben usb ye kurtarma diski oluşturdum. Anakartınız destekliyorsa açılışta usb ile boot edip oluşturduğunuz sistem görüntüsünü gösterebilirsiniz yada masaüstü ekranında yeniden başlat yapmadan önce shift duşuna basılı tutarak da sistem görüntüsünü yükliyebilirsiniz.

Laptop'da Windows 8 kurulu. Onu 8.1 güncelledim ve sistem yedeği almaya kalktığımda aşağıda belirttiğim sayfadaki hata ile aynısı alıyorum.

Neden bu uçuk hatalar benim başımdan eksik olmaz? Aparat alırız işlemciyi %15 kullanır.
Şimdide sistem görüntüsü oluştururken hata alıyorum. 100 Gb'lık bir windows sistem görüntüsü almaya çalışıyorum. Farklı bir harddiskte 400 gb boş bölümüm var.
Aşağıdaki hatayı alıyorum. Not: Kullanıcı hesabım administartor yetkilidir.

FileDownloadHandler.ashx

Alıntı yapılan adres: Windows 8.1 SL X64 Sistem Görüntüsü Oluşturma - Microsoft Community

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı