Windows 8.1 sistemde uygulamalara girerken "MSVCP140.dll" hatası

saHran

Decapat
Yer
Ankara
Merhaba.
Eski hard diskimde yüklü olan Windows 8.1'de yüklü olan OBS veya herhangi bir programı açmaya çalıştığımda.

g.PNG

Bu şekilde bir hata almaktayım nasıl çözülebilir?

DirectX End-User Runtime'ı tekrar kurarak çözebilirsiniz.

DirectX end-user Runtime'ı tekrar kurarak çözebilirsiniz.

kkkkkkkk.PNG

Ekran Alıntısı.PNG

Kurulum tamamlanmış mı?
Üstte bağlantı problemi ile alakalı şeyler söylüyor internet bağlantım düzgün.

Kurulum tamamlanmamış, sebep kısmında ise "DirectX'in daha yeni bir sürümü sisteminizde bulunuyor." demiş.

Hocam ben hata yapmışım, size yanlış dosyayı vermişim. Bu da DirectX'i kuruyor ancak dosyalar varsa üzerine yazmıyor, yani bu bir problem oluşturmaz; ancak sorunu da çözmez. Şimdi vereceğim DirectX dosyaların üzerine yazdığı için yüksek ihtimalle sorununuzu çözecek.

Zaten asıl vermem gereken şey buydu, benim hatam. Kusura bakmayın :')

Uygulamayı açınca çıkan pencerede "Browse"a basıp İndirilenler klasörünüzü seçin. OK'e basın, ardından indirilenlerinizde DXSETUP olacak. Onu çalıştırın.

@saHran sorun çözüldü mü?

Son düzenleme:
Kurulum tamamlanmamış, sebep kısmında ise "DirectX'in daha yeni bir sürümü sisteminizde bulunuyor." demiş.

hocam ben hata yapmışım, size yanlış dosyayı vermişim. bu da DirectX'i kuruyor ancak dosyalar varsa üzerine yazmıyor, yani bu bir problem oluşturmaz; ancak sorunu da çözmez. Şimdi vereceğim DirectX dosyaların üzerine yazdığı için yüksek ihtimalle sorununuzu çözecek.

Zaten asıl vermem gereken şey buydu, benim hatam. Kusura bakmayın:')

Uygulamayı açınca çıkan pencerede "browse"a basıp indirilenler klasörünüzü seçin. Ok'e basın, ardından indirilenlerinizde dxsetup olacak. Onu çalıştırın.

@saHran sorun çözüldü mü?

Kusura bakmayın geciktim
Sorun hala devam ediyor yeniden başlatmam gerekli midir?

yeniden başlatma işe yaramadı maalesef sorun hala devam ediyor
Hocam o zaman tek bir seçenek kaldı. Bu artık çözmek zorunda. :D

Bunu da indirdikten sonra install_all.bat dosyasını yönetici olarak çalıştırın.

Bu arada eğer Download linkine tıklayamıyorsanız Download'a sağ tıklayıp Hedefi farklı kaydet diyerek indirebilirsiniz.

Buraya da sizin aldığınız hatayı yazmışlar, yani çok çok yüksek olasılıkla sorununuz çözülecek. Umarım hallolur.
1707412187286.png

Kurduktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmayı unutmayın.

Bu arada eğer download linkine tıklayamıyorsanız Download'a sağ tıklayıp hedefi farklı kaydet diyerek indirebilirsiniz.

Buraya da sizin aldığınız hatayı yazmışlar, yani çok çok yüksek olasılıkla sorununuz çözülecek. Umarım hallolur.
Eki Görüntüle 2110853

Bu dosyanın aynısını sabah vcruntime hatası alırken yükledim o hata geçti bu sefer de bu hata başladı.
Dosyaları kuruyorum dediğiniz gibi hepsi yükleniyor.

Bu arada eğer download linkine tıklayamıyorsanız Download'a sağ tıklayıp hedefi farklı kaydet diyerek indirebilirsiniz.

Eki Görüntüle 2110853

Ekran Alıntısı.PNG

bu ekranda kaldım daha ilerlemiyor

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı