Windows 8.1 Sl'den Windows 10'a nasıl geçilir?

HDD varsa geçmenizi önermem. Çok yavaş oluyor.

Yine de geçmek isterseniz iki seçenek var;
1) ISO dosyasını bağlayıp, Setup dosyası üzerinden yükseltmek.
2) Media Creation Tool ile yükseltmek.

Bence bu sistem ile Windows 10'a geçmeyin. RAM yükseltmesi ve SSD alırsanız geçebilirsiniz. Ciddi manada SSD ve RAM olmadan Windows 10 deneyimi hiç iyi değil.

Microsoft'un sitesinden Windows 10'u indiriyorsun sonra Rufus indiriyorsun bu arada en az 8 GB USB lazım sonra Rufus'dan yazdıracaksın Technopat'ın videosu var bakabilirsin.

Bence bu sistem ile Windows 10'a geçmeyin. RAM yükseltmesi ve SSD alırsanız geçebilirsiniz. Ciddi manada SSD ve RAM olmadan Windows 10 deneyimi hiç iyi değil.
4 GB RAM yeterli. Oynadığı oyunlar zorlayıcı değil. Bir sorun yaşamaz. Ben de ilk ona dikkat ettim ancak oynadığı oyunlarla 4 GB RAM sorun yaşatmaz.

Bundan daha kötü bilgisayarlara Windows 10 yükledim. Windows 10 yükleyip deneyebilirsiniz. Bence 8.1 daha kötü 10 dan.

Size tek tavsiyem en güncel Windows 8.1 Home sürümünü kurmanız. Sisteminiz hakkında detaylı veriler paylaşmıyorsunuz, en iyisi aşağıdaki rehbere göre AIDA64 raporu alın ve sonra MediaFire'a yükleyip indirme linkini paylaşın ona göre size yardımcı olalım. 7200 RPM HDD ise Windows 10 Single Language kurmayı deneyebilirsiniz ama dediğim gibi sorunlar çıkartması muhtemel başından belirteyim. AIDA64 kullanım rehberi aşağıda.

4 GB RAM yeterli. Oynadığı oyunlar zorlayıcı değil. Bir sorun yaşamaz. Ben de ilk ona dikkat ettim ancak oynadığı oyunlarla 4 GB RAM sorun yaşatmaz.

Geçsem Win 10'daki her şeyi kapatsam kasarmi.

FPS düşüşü olur mu?

Geri
Yukarı