Çözüm Windows 8.1 Sorunlar - UEFI başlangıç

• Konuyu başlatan DJ_OXyGeNe_8
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 0
  • Görüntüleme 606
Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
D

DJ_OXyGeNe_8

Ziyaretçi
Öncelikle windows orijinal BOX versiyon. Fakat sürekli hatalar meydana geliyor. Örneğin kurulumu UEFI yaptım ve bazan çok hızlı açılıyor, bazan başlangıçta yükleme barı çıkıyor (ASUS logosu ile)

Misal diğer bir hata az önce meydana geldi. Windows imajı almak istediğimde (ki iyi ki kontrol etmişim) bir baktım C diski ile beraber 1.8 TB'lık I diskinide yedeğin için atmak istiyor ve sistemmiş gibi gördü. C'ye ait zaten 3 bölüm var (C -EFI vs.) bir de I !?!? I diski tamamen yedek bir disk ve sistemle alakası yok.

Neyse, diski aygıt yöneticisinden kaldırıp tekrar başlattım ve yeniden yedeklemek istedim bu sefer düzeldi.

Windows 7 korsandı zerre hata almadım ve yaklaşık aynı sistemi 3.5 yıl sürekli yedekleyerek kullandım. Üstelik öyle UEFU kurulumu filan yoktu ve sistem açılışı ve başlangıç yazılımlarının açılması son derece hızlıydı. Buna 500 küsür TL para verdim abuk subuk çalışıyor. Her tür güncellemesini yaptım. Bunun böyle hata giderici, düzeltici bir uygulaması var mı? Kendi kendine I diskini neden birden sistem diski gibi görmüş olabilir? UEFI başalngıcı bir ters bir düz neden çalışır!?

UEFI kurulumunu youtube kanalınızda Recep beyin gösterdiği şekilde Rufus ile yaptım. Rufus'ta mı bir problem vardı acaba...!?

PC bileşenleri yeni toplandı

Asus x99 Deluxe
i7 5820k
Gskill 16GB DDR4 2666Mhz

Anakartta mı bir tuhaflık var yoksa? Kurmadan önce son biosunu atmıştım (1702)

Bakın yedeği aldım yine aynı şey oldu!??

ahatta.jpg

I diskinin sistemle hiç bir ilgisi yok!? Disk SSD olduğu için sadece TEMP klasörü I'da.

ÇÖZÜM

Yedekleme ile ilgili sorunun kaynağını biraz kafayı çalıştırarak buldum sanırım. Bu Corsair firması kadar yazılım özürlü bir firma görmedim...

M65RGB farelerini aldım, yazılımı sürekli sorunlu. Corsair Link yazılımı sorunlu... Link yazılımı bir şekilde log tuttuğu için windows'un saçmalamasına sebep oluyor. Link yazılımını başlangıçtan kaldırdım ve sorun düzeldi. Link yazılımı çalışınca nedense temp klasörüne sahip olan diskide sistemin bir parçasıymış gibi görüyor.

Ürünleri ve destekleri çok güzel - Kasa, fare, güç kaynağı, işlemci soğutucu hep corsair. Ama yazılım işinde her seferinde çuvallıyorlar....

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı