Windows 8.1 UAC standart hesap sorunu

mehmetaykurt

Hectopat
Windows 8.1'de 1 adet administrator ve 1 adet standart hesap açtım, yönetici hesabından girerek UAC ayarını en alt seviyeye aldım. Yönetici hakları ile kurduğum fem kilit programının başlangıçta otomatik çalışması gerekiyor ancak standart hesap ile oturum açtığımızda UAC ayarları adminitrator şifresi istiyor. Windows 7'de böyle bir sorun yoktu. Bu sorunu nasıl aşabiliriz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle neden böyle bir şey yaptığınızı anlamadım. Diğer hesapla girip UAC'yi kapamanıza falan gerek yok. Normal bir hesapla da UAC kapatılabiliyor. Öte yandan programın Exe dosyasına sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştır da diyebilirsiniz.

Recep Bey standart hesap ile oturum açmak zorundayız ve oturum açıldığında femkilit_kontrol.exe programının ekranı kapatması gerekiyor. Eğer UAC en alt seviyeye indiremez isek bu uygulama otomatik çalışmayacak ve yönetici parolası isteyecek. UAC kapalı olur ise bu uygulama ekranı kaplayacak ve öğrenciler dokunmatik ekranı kullanamayacak ayrıca sistemde klavye bulunmuyor. Standart hesap için UAC'yi kapatmanın yolunu bulmamız gerekiyor.

Windows + R tuşlarına basın ve açılan pencereye secpol.msc yazıp Enter'a basın. Açılan pencereden UAC'nin davranışlarını ayarlayabileceğiniz seçenekleri bulabilmeniz gerek:

0oiQIp6.png

Kullandığım işletim sistemi (pro & ultimate değil) en alt versiyon. Forum sayfanıza ekran görüntüsünün resmini ekleyemiyorum. Ne yapmam gerekiyor?

- - - Güncellendi - - -

Uzak bağlantı yolu ile bir destek alamaz mıyım?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı