Windows 8.1 UEFI Kurulumda Windows Bu Diskte Yüklenemez Hatası

Canalp

Hectopat
Daha fazla  
Az once rufus ile ayni videodaki gibi bi flash disk hazirladim, urun kodunu da girip mevcut diski bicimlendirdim ama simdi Windows'u kuramiyorum. Gelen hatada "Windows bu diske yuklenemez. Seçilen diskte MBR bölüm tablosu var. EFI sistemlerde windows yalnızca GPT disklere yuklenebilir" yaziyor. Ne yapmaliyim? Yardimci olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi bir Windows 7 format CD'si veya USB Belleğiyle kurulum ekranına normal bir şekilde gelin. (Rufus ile UEFI hazırlanmış USB Bellek olmasın normal kurulum dosyaları olsun.)

Kurulum ekranında ilerlerken disk seçme ekranında bekleyip SHIFT ve F10 tuşlarına aynı anda basarak konsol ekranını açtığınızdan emin olun.

Daha sonra "diskpart" komutuyla bu ekrana ulaşın.

l2mjEJ4.png

Daha sonra "list disk" komutuyla mevcut depolama birimlerinizi listeleyin.
tNuoAhi.png

(Yıldız görünmediğini varsayıyorum)
Daha sonra "select disk x" (Burada x kısmına diskinizin rakamı gelicektir örn. benimki "select disk 0" idi) yazarak diskinizin seçili olduğuna emin olun.
rmbWMts.png

Daha sonra "clean" komutunu girerek disk temizleyin.
Ardından da "convert gpt" komutunu girerek diski GPT diskine dönüştürün.
Sonra diskin GPT diskine dönüştüğünü kontrol etmek için tekrar "list disk" komutunu girerek, göstermiş olduğum kısımda yıldız olup olmadığına bakın.

Son olarak konsolu kapatın ve UEFI olarak kurulmaya müsait USB Belleğinizi boot ederek kurulumu gerçekleştirin :)

@Canalp

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı