Windows 8.1 UHD 620 sürücüsü kurulmuyor

denzii0

Centipat
Yer
driver sorunu yaşayıp koltukta uyuyor
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ben bir sürü yöntem denedim. Yardımcı olur musunuz? Herhangi bir şekilde yani Windows 8.1 çok fazla hoşuma gitti fakat oyunlara giremiyorum ekran kartı olmadığı için. Bayağı bir yöntem denedim olmuyor.
PCI\VEN_8086&DEV_3EA0&CC_0300
Sürücü kimliği bu 8.1

O ekran kartının bir alt modeli olan HD 620'ye sahip i5-7200U işlemciye sahip Acer Aspire A315-53G-578Q kullanıyordum. Ona zamanında 8.1 için sürücü kuruluma çok uğraştım ancak o işlemci çıktığı zaman Windows 10 çoktan piyasaya çıkmıştı
Ben yapamamıştım, Intel'in sitesinde bile sadece Windows 10 için sürücü bulabildim.

Ekran kartın Windows 10 destekliyor sadece. Büyük ihtimalle işlemcin de Kably Lake türündedir. Yani ekran kartı sürücüsünü halletsen bile işlemcin de sadece Windows 10’u destekliyor olabilir.

Linux'un sürücü olayı Windows'tan farklı, Ubuntu kurduğunda ekran kartı sürücüsü kurmana gerek kalmadan kullanabilirsin, yani kendisi sisteme tanıtıp kuruyor diye biliyorum. Harici ekran kartları için sürücü kurman gerekebilir.

Oyun vs. oynuyorsanız Linux dağıtımların da her oyuna direkt destek yok.

Yardımcı programlar sayesinde performans kaybıyla oynayabilirsiniz. Desteği olan oyunlarda sıkıntı yok.

Her gün gelişiyor ayrıca oyun konusunda.

Windows 10 kurman en sağlıklısı senin için. Windows 8.1 in desteği zaten gelecek sene bitiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…