Windows 8.1 - Update 1 'den sonra Pc açılmıyor

• Konuyu başlatan Bekir Öztürk
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 2B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
B

Bekir Öztürk

Ziyaretçi
Arkadaşlar benim masaüstü bilgisayarım Casper marka ve Windows 8.1 işletim sistemine sahipti. Dün akşam internette güncellemenin çıktığını gördüm ve Windows Update den güncelleştirmeleri denetle dedim. Office ve Windows güncelleştirmeleri toplam 2.7 gb idi. Bende sabaha kadar başında kalmayayım diye bilgisayarı açık bıraktım. Sabah namazına kalktığımda indirme bitmişti yükleme kısmı kalmıştı yükle dedim tekrar yattım. Okul için kalktığımda güncelleme nasıl olmuş dedim ve monitörü açtım. Bios a girmek için del tuşu falan yazan yer açıktı ve öyle duruyordu. Delete tuşuna bastığımda Bios a girmedi , F7 tuşuna bastığımda ise Boot menüsüne girmedi. Güç tuşuna basıp bilgisayarı kapattım sonra tekrar açtığımda normalde o ekrandan sonra Windows şifremi istemeliydi fakat o ekran geçmiyor. Nedeni nedir nasıl düzeltebilirim?

Düzenleme ,

Harddisk ışığı yanmıyor. Güç tuşuna ilk bastığımda yanıyor daha sonra bios kımına gelirken sönüyor. İçinde işletim sistemi olup olmadığını bildiğim bir harddisk taktım onun da ışığı başta açık sonradan kapanıyor. Harddisk takmadığımda yine Bios a giremiyorum. Bios pilini çıkarmamı önerir misiniz sıfırlanması için?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiç bir şekilde açılmıyor ise ilk seçenek olarak pili sök bakalım. Söktükten sonra birazcık bekleyip sonra geri tak.

Kardeş olayı çözdüm sanırım dvd bozukmuş ama çıkıp giriyordu neyse zaten bence 2 dvd vardı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı