Windows 8.1 veya Windows 7: Hangi İşletim Sistemini Kurmalıyım?

Tanay Tekön

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba. Bilgisayarım için hangi işletim sistemini kurmak daha iyi olacaktır? Windows 8.1 veya Windows 7 kurmayı düşünüyorum. Aslında Windows 8.1 kurmak istiyorum (zaten şu an o kurulu). Fakat benim bilgisayar biraz eski olduğu için Windows 7 kurmayı düşünüyorum. Bilgisayarım şudur: HP Pavilion a6532.tr

Ben daha çok bilgisayarda oyun oynuyorum. Bu sebepten dolayı performans konusunda sıkıntı yaşamak istemiyorum. Ayrıca ekran kartım ATI Radeon HD 4650. Bu kartın sürücüsü de Windows 8.1 ile tam uyumlu değil. Fakat ben sürücüyü bi şekilde kurdum :D. Yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum.

Benimki ekran kartı Mobility Radeon HD 4500 ben şu şekilde kurdum

1. Ekran kartım 8 desteği var ama 8.1 yok onu kurdum.
  2. Driverscanner ekran kartımı güncelledim (artık Mobility Radeon HD 4500/5100 serisi gözüküyor.)
  3. Aygıt Yöneticisine girip bide ordan güncelledim.
  4. Minecraftta girdim. (bunu vermek istedim çünkü minecraft ekran kartının en son driver girmen gerek.)

32 bit mi 64 bitmi ona göre driveri atıyım sana.

Son düzenleyen: Moderatör:
Driver scanner booster vs gibi programlar kesinlikle kullanmayin. Surucu uyumlu degilse inf yontemini deneyin. 8.1 in kalmasini tavsiye ederim.

Teşekkürler. Bende zaten ATI Radeon HD 4650'nin Windows 8.1 için olan sürücüsü var.(AMD' nin kendi sitesinden indirdim fakat kurulum yapmadım.) Ben de .inf yöntemi ile kurdum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı