Windows 8.1 Wi-Fi ağları gözükmüyor

weiscik

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, Windows 10 kullanıyordum ve 8.1'e geçmek istedim. Windows 8.1'e geçtim fakat Wi-Fi ağlarının hiçbiri çıkmıyor ve Wi-Fi simgesinin üstünde çarpı işareti var. Videolar izledim fakat çözemedim. BIOS ayarlarıyla Windows 7 veya 10'a geçirmeye çalışıyorum olmuyor (bu sorun için farklı konu açtım). Kısacası Windows 8.1'de böyle kala kaldım hiçbir şey yapamıyorum, bilgisayarcıya götürsem para alacak. Kendim Windows 10 veya 7'ye de geçiremiyorum internete de bağlanamıyorum. Şu Wi-Fi sorununu çözebilecek var mıdır?

@weiscik Hocam ethernet kablonuz var ise modeme pc yi ethernet kablosu ile bağlayarak windows update ile güncelleme yapabilirsiniz yoksa telefonu usb ile bağlayıp usb üzerinden telefonun internetini paylaşıp güncelleme yapabilirsiniz. Bu güncellemelerle Wifi sürücüsü de yüklenir ve ağa bağlanırsınız. Bunlardan ayrı olarak pc nin üreticisinin sitesinden modelinize uygun sürücüyü indirip pc ye atarsanız yine olur. Telefona indirip pc ye atabilirsiniz. İyi sosyaller.

@weiscik hocam Ethernet kablonuz var ise modeme PC'yi Ethernet kablosu ile bağlayarak Windows Update ile güncelleme yapabilirsiniz yoksa telefonu USB ile bağlayıp USB üzerinden telefonun internetini paylaşıp güncelleme yapabilirsiniz. Bu güncellemelerle Wi-Fi sürücüsü de yüklenir ve ağa bağlanırsınız. Bunlardan ayrı olarak PC'nin üreticisinin sitesinden modelinize uygun sürücüyü indirip PC'ye atarsanız yine olur. Telefona indirip PC'ye atabilirsiniz. İyi sosyaller.

İlk olarak aynı sürücüyü indirdim videolardan baka baka olmadı 2. si Windows'u güncellemediğim içinmi tüm çevredeki Wi-Fi'ler gözükmüyor.

İlk olarak aynı sürücüyü indirdim videolardan baka baka olmadı 2. si Windows'u güncellemediğim içinmi tüm çevredeki Wi-Fi'ler gözükmüyor.
@weiscik hocam videodaki model ile sizin modeliniz aynı mı? Sürücüyü indirdiniz kurdunuz wifiler gözüküyor ama sizinki mi gözükmüyor? Hocam bence ethernet koblosu ile veya usb üzerinden telefondan paylaşarak Windows update çalıştırın. Deneyin. Eksik sürücüleri görüp yüklediğinde sorununuz çözülecektir. Benim aklıma gelenler bunlar. İyi sosyaller.

Son düzenleme:
@weiscik hocam videodaki model ile sizin modeliniz aynı mı? Sürücüyü indirdiniz kurdunuz Wi-Fi'ler gözüküyor ama sizinki mi gözükmüyor? Hocam bence Ethernet koblosu ile veya USB üzerinden telefondan paylaşarak Windows Update çalıştırın. Deneyin. Eksik sürücüleri görüp yüklediğinde sorununuz çözülecektir. Benim aklıma gelenler bunlar. İyi sosyaller.

Teşekkürler, videoda tabii ki de kendisininkini indirtmiyor detaylı anlatıp isimlerine baktırıp ona göre indirttirdi ve olmamıştı. Güncelleme konusundada fikir için teşekkürler, bir bakacağım güncellemelere oda olmazsa artık bilgisayarcıya ne yazikki para vermek zorundayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı