Windows 8.1 yüklenmiyor

HAKDER

Centipat
Daha fazla  
Günaydın, Technopat, sevgili Recep bir cevap da bize patlat, helvean arkadaşın on yıl önce başına gelen sorunun bire birini yaşıyorum, komşunun Casper masaüstü, PC üzerindeki disk BAT sektör olmuştu yeni bir disk takarak Windows 8.1 indirip ISO kalıbını Rufus ile USB'ye yazdım,
Win kuruluma geçerken C:/Sources/install.wim dosyasını açamıyor hatası veriyor.

Bu kasadaki işletim sistemi FreeDOS değil sanırım? Çünkü üzerinde Win 8 sitikır var, işletim sistemi BIOS'a gömülü müdür acep? Win 8.1'i kurabilirsem oto işletim sistemi anahtarını BIOS üzerinden işleyecek mi acep? Win 8.1 kurmama izin verirse oradan Windows 10 yükleme aracı üzerinden 10'a geçiş yapmak istiyorum mümkün mü?

Ve bir soru daha sevgili Recep bu üründe Win 8 orijinalinin hangi sürümü olduğunu nasıl anlayabiliriz böyle bir şey mümkün mü?

Kasa özellikleri. 2014 Casper Nirvana CD. Vtı4570W Core i5 4570 3.2GHz 4 GB 500GB (2 GB VGA + HDMI) Windows 8

Selam tekrardan, sorunumu çözdüm farklı bir disk takınca kurulum gerçekleşti, lisanslama doğru mu yaptı emin değilim doğrusu, resimdeki sistem özelliklerde etkinleştirildi diyor lakın alt kısımda demo yazısı var sanki?

Dosya Ekleri

• win 8.png
    win 8.png
    32,4 KB · Görüntüleme: 29
  • 1.png
    1.png
    51,7 KB · Görüntüleme: 28
  • 0.png
    0.png
    554,8 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleyen: Moderatör:
Günaydın, Technopat, sevgili Recep bir cevap da bize patlat, helvean arkadaşın on yıl önce başına gelen sorunun bire birini yaşıyorum, komşunun Casper masaüstü, PC üzerindeki disk BAT sektör olmuştu yeni bir disk takarak Windows 8.1 indirip ISO kalıbını Rufus ile USB'ye yazdım,

Bu kasadaki işletim sistemi FreeDOS değil sanırım? Çünkü üzerinde Win 8 sitikır var, işletim sistemi BIOS'a gömülü müdür acep? Win 8.1'i kurabilirsem oto işletim sistemi anahtarını BIOS üzerinden işleyecek mi acep? Win 8.1 kurmama izin verirse oradan Windows 10 yükleme aracı üzerinden 10'a geçiş yapmak istiyorum mümkün mü?

Ve bir soru daha sevgili Recep bu üründe Win 8 orijinalinin hangi sürümü olduğunu nasıl anlayabiliriz böyle bir şey mümkün mü?

Kasa özellikleri. 2014 Casper Nirvana CD. Vtı4570W Core i5 4570 3.2GHz 4 GB 500GB (2 GB VGA + HDMI) Windows 8

Selam tekrardan, sorunumu çözdüm farklı bir disk takınca kurulum gerçekleşti, lisanslama doğru mu yaptı emin değilim doğrusu, resimdeki sistem özelliklerde etkinleştirildi diyor lakın alt kısımda demo yazısı var sanki?
Düzgün kurulmuş. AAOEM ifadesi anakart içinde lisans içerdiğini belirtir.

Direkt Windows 10 kurabilirsiniz ya da 11.

bilgi için teşekkür ederim

sevgili @491824 @EFI Shell, açıkçası güvenememiştim şimdi​

lisans ı yok sayar falan düşüncesi ile böyle bir yola gittim, ve şimdi de win 10 a yükseltiyorum işlem devam ediyor​

bugün tüm maraza durumlar bana denk geliyor sanırım kurulum esnasında bitmek üzere iken sanırım mavi ekran hatası vermiş olacak ki resimde görüldüğü gibi değişiklikler geri alınıyor diyor ?

buyur işte win 10 u yükleyemedik diyor😪
hatayı da ifade etmiş lakin ne anlama geldiğini pek bilemedin, destek iyi olurdu, bilgin dostlar.

Dosya Ekleri

• win 10.png
    win 10.png
    114,1 KB · Görüntüleme: 12
  • 2023-12-25_15-52-14.png
    2023-12-25_15-52-14.png
    19,6 KB · Görüntüleme: 14
  • buyur işte win 10 u yüklelemedik diyor😪.png
    buyur işte win 10 u yüklelemedik diyor😪.png
    28,2 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
bilgi için teşekkür ederim

sevgili @491824 @EFI Shell, açıkçası güvenememiştim şimdi​

lisans ı yok sayar falan düşüncesi ile böyle bir yola gittim, ve şimdi de win 10 a yükseltiyorum işlem devam ediyor​

bugün tüm maraza durumlar bana denk geliyor sanırım kurulum esnasında bitmek üzere iken sanırım mavi ekran hatası vermiş olacak ki resimde görüldüğü gibi değişiklikler geri alınıyor diyor ?

buyur işte win 10 u yükleyemedik diyor😪
Yükseltme yapmayın. Normal kurun ama C'yi kurulumda silmeyin. Direkt ileri deyin. Windows.old dan gereken dosyalarınızı taşır ve silersiniz Windows.old'u. Home Single Language kuracak size keyiniz Single Language olduğu için.

üstat tam da öyle yapmıştım C'de oluşturduğu ESD klasörü üzerinden direk EXE yi çalıştırıp kuruluma başlamıştım zaten. var bende bir terslik hayırlısı diyelim.

Dosya Ekleri

• ESD exe den davam etmiştim.png
    ESD exe den davam etmiştim.png
    340,9 KB · Görüntüleme: 19
üstat tam da öyle yapmıştım C'de oluşturduğu ESD klasörü üzerinden direk EXE yi çalıştırıp kuruluma başlamıştım zaten. var bende bir terslik hayırlısı diyelim.
Böyle yaptığınızı biliyorum zaten. Sources klasörünün içindeki setup.exe yi açıp gelişmiş deyip C diskini seçin. Ve ileri deyin.

Amatörce yaptığım kurulumlar içinde, bugüne dek hiç Sources klasörünün içindeki setup.exe tip gelişmiş ayarlardan İŞLETİM SİSTEMİ kurmamıştım,
sizlerden öğrenecek çok şeyimiz var
o şekilde deneyim sonucu yazarım bilahare🙏

Geri
Yukarı