Windows 8.1 "yükseltme yolu desteklenmiyor" hatası

masteryodaa

Decapat
Daha fazla  
Bende Windows 10 yüklü PC 64 Bit ve 2. işletim sistemi olarak Windows 8.1 kurmak istiyorum. USB'siz ama yükselti seçtikten sonra böyle hata veriyor:

Screenshot_2023-10-13-22-19-13-870-edit_com.android.chrome.jpg
Screenshot_2023-10-13-22-19-26-579-edit_com.android.chrome.jpg

Hem Windows 10'dan 8.1'e yükseltme yapamazsınız hem de 2. İşletim sistemi için yükseltme yolunu kullanamazsınız zaten. Disk bölümlendirmesini elle yapmalısınız. Windows 10'dayken disk yöneticisi üzerinden bir tane bölüm oluşturun, kurulum sırasında o bölümü seçerek kuruluma devam edin.

Hem Windows 10'dan 8.1'e yükseltme yapamazsınız hem de 2. İşletim sistemi için yükseltme yolunu kullanamazsınız zaten. Disk bölümlendirmesini elle yapmalısınız. Windows 10'dayken disk yöneticisi üzerinden bir tane bölüm oluşturun, kurulum sırasında o bölümü seçerek kuruluma devam edin.
diğer seçeneği seçersem w10 gidiyo sadece w8.1 kalıyo ama

ona basınca sadece w8.1 yüklüyo ben w8.1'i ikinci işletim sistemi olarak kullanmak istiyorum

Hocam dalga mı geçiyorsunuz? 3 kere açıkladım nasıl yapacağınızı. Yazdığım şeyin tek bir cümlesini okuyup cevap vermeyin.

Diskinizden Windows 8.1 için bir bölün ayırın ve kurulum sırasında o bölümü seçin.

Windows 10'un olduğu bölüme dokunmadan yapacaksınız bu işlemi.

Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız Windows 10 olarak açın bilgisayarı ve disk yönetiminden ekran görüntüsü atın yardım edelim.

Yeni konular

Geri
Yukarı