Windows 8.1'de kasmayan bilgisayar Windows 10'da kasıyor

SSD almayı çok isterim fakat yaşım küçük ve babam almaz.Kendi paramı kazanabilsem hiç uğraşmayıp direk pc toplayacağım zaten.

Deneyeceğim.
Steam Linux işletim sisteminde var. "Nobara Linux" işletim sistemi kur. Hızlı hızlı kullan. Steam da oynadığın oyunlarin hangileri linuxda stabil oynandığını arastirabilir. Uyuyorsa yola devam edebilirsin. Oyunlarin linux da stabilligini protondb üzerinden kontrol edebilirsin. En iyi tavsiye ve kesin çözüm bu.

Steam Linux işletim sisteminde var. "Nobara Linux" işletim sistemi kur. Hızlı hızlı kullan. Steam da oynadığın oyunlarin hangileri linuxda stabil oynandığını arastirabilir. Uyuyorsa yola devam edebilirsin. Oyunlarin linux da stabilligini protondb üzerinden kontrol edebilirsin. En iyi tavsiye ve kesin çözüm bu.
İş Linux'a geldiyse HDD ile daha orta karar bir dağıtım kullanılması daha doğru bir karar olacaktır. Linux Mint Cinnamon, Linux Lite, Zorin Os Core, Ubuntu Mate, Big Linux vb gibi. Ubuntu Mate ve Big Linux'u severim. Zorin Os Core'de de bir iki seçenek var, gerisi paralı diye hatırlıyorum. Öntanımlı birkaç masaüstü düzenleri vardır istediğiniz zaman isteğinize geçiş yapıp görünümü değiştirmek mümkün. Mesela dün unity ile düz Ubuntu gibi kullandınız, bugün Mac görünümü ya da Windows 10 görünümü yapabiliyorsunuz uğraşmadan.

Ha bana kalsa direkt hafif bir dağıtım ile hem günlük işler halledilir hem oyun oynanır hem de tüm kaynakların yükü azalmış olur ama bilemem konu sahibi kullanabilir mi, mesela LXLE iyidir. Hafif ve çok zorlamayan dağıtım arayan herkesin denemesi gereken bir dağıtım olduğunu düşünüyorum. Biraz daha zoru ve daha hafifi antiX. İkisinde de steam yükleyip oyun oynamak mümkün. Ben profilimdeki kasada oyun içi düşük ayarlar ve birkaç performans modu açarak Don't Starve Together'ı tam ekranda yer yer hafif droplar alarak genelde 40-45+ fps ile oynayabiliyorum.

HDD ye herhangi bir birleştirme uyguladınız mı?Parçalanmış dosyalar olabilir.
Arama yerine defrag (Sürücüleri Birleştir ve İyileştir) yazın çalıştırıp sırasıyla çözümle ve en iyile yapıp denermisiniz.
"Windows 10" da kasması gayet doğal.Windows 10 için SSD şart.
Oyun en düşük ayarlarda kasıyor mu?
Doğru Windows 10 için ssd lazım

Yeni konular

Geri
Yukarı