Windows 8.1'de yeniden başlatta şifre ekranında takılma sorunu

waltora

Kilopat
Yer
istanbul
Daha fazla  
Meslek
uzman doktor
İyi günler arkadaşlar. Benim şöyle bir sorunum var. Yaklaşık bir hafta önce msı gs60 2pe ghost pro marka laptop satın aldım. Bu sabah msı'ın sitesinde yayınlamış olduğu bios , firmware ,vbios güncellemeleri recep kardeşimin yayınlamış olduğu bios güncelleme rehberini izleyerek güncelledim. Herhangi bir sorun çıkmadı. Lakin bios güncellemelerinden önce yine msı'ın yayınlamış olduğu touchpad frimware güncellemesini yapmıştım. Yani önce touchpad'ın frimware'ını güncelleyip sonra diğerlerini yükledim. Şimdi sorun şu bilgisayarı yeniden başlat dediğimde eskisi gibi hızlı bir şekilde şifre kilit ekranına geliyor fakat şifreyi yazdıktan sonra bir miktar takılı kaldıktan sonra masaüstünü görüyorum. bilgisayarı kapat seçeneğinde yada uyku modundan uyanma aşamasında böyle bir gecikme kesinlikle yok. touchpad güncellemesinden önce böyle bir takılma varmıydı açıkçası hatırlamıyorum. Şimdi sorun sizde frimware güncellemesinde mi yoksa bu sorun genel olarak windows 8.1 de var mı? Eğer sorun frimware güncellemesinde ise bilgisayarı fabrika imajı ile tekrar kurarsam bu sorun düzelir mi?
Baya uzun yazdım özürlerimi kabul edin lütfen. Saygılarımla.

Arkadaşlar anladığım kadarıyla sorun frimware güncellemeleriyle alakalı değil. Bilgisayarda kayıtlı olan microsoft hesabını silip sadece yerel hesap olarak kullandıktan sonra yeniden başlatma esnasında olan o takılma sorunu gitti. Şimdi hiç takılmadan şifre ekranını geçiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı