Windows 8.1'den Windows 10'a yükseltince lisans sınırsız mı olur?

Scorpio55

Kilopat
Daha fazla  
Elime ücretsiz bir windows 8.1 lisansı geçti, bende gittim windows 10'a güncelledim. Kurulum, yükseltme işlemi vs. den sonra windows 10'a kavuştum. Ancak kafamdaki şu sorular beni rahatsız ediyor.

- Şimdi ben orjinalde 8.1 lisansından kurdum. Diyelim ki makineye format atmam gerekti, bu durumda aynı lisansı windows 10 cd'sinden kurulum yaparken mi kullanacağım, windows 8.1 kurulumu yaparken mi kullanacağım ?

- Ayrıca şu an bu lisans hala windows 8.1 lisansı mı yoksa kalıcı olarak windows 10 lisansı mı oldu ?

- Windows 10'u bir daha satın almam vs. gerekecek mi yoksa kalıcı olarak windows 10'um mu oldu ?

Kısaca sıkıntı yaşamam olası mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem toplama konularından sonra Win 10 konuları da isyan ettirdi sonunda::D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aktivasyon olduysa lisansınız cihazın ömrü boyunca geçerli olacak. Lisans numarası girmeden istediğiniz zaman temiz kurulum yapabilirsiniz. Artık eski lisans numaranızın hiç bir anlamı kalmadı.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı