Windows 8.1'e format attıktan sonra güncelleme %8'de kaldı

682784

Hectopat
Makaleler
6
Windows 8.1 laptopa format attım güncelleme yaparken %8'de takılı kaldı 30-45 dakikadır böyleç ne yapabilirim? Şu an %8'den bir anda %1'e düştü ve %1'de yaklaşık 15 dakikadır böyle.

IMG20220506151501.jpg

Bende de windows 8.1 var güncelleme de %45te takılı kalmıştı sonra da kapatıp bidaha açıp deneyince düzelmişti ama bunu yapmak biraz sıkıntı belki sorun yaratabilir.

Microsoft sitedeki ISO'yu güncellemediği için Windows 8.1'in ilk çıktığı dönemden kalan ISO ile kurulum yapıyoruz. Ardından 2013'den beri gelen tüm güncellemeleri indirdiğimiz için bu kadar uzun sürmesi normaldir. Bilgisayarı kapatmayın, birkaç saat bekleyin.

Microsoft sitedeki ISO'yu güncellemediği için Windows 8.1'in ilk çıktığı dönemden kalan ISO ile kurulum yapıyoruz. Ardından 2013'den beri gelen tüm güncellemeleri indirdiğimiz için bu kadar uzun sürmesi normaldir. Bilgisayarı kapatmayın, birkaç saat bekleyin.
Bundan 2 hafta önce bir kere daha 8.1 kurulumu yaptım onda 1 saat olmadan bitmişti şimdi çok uzun sürdü. 1.30 saat oldu.

Bundan 2 hafta önce bir kere daha 8.1 kurulumu yaptım onda 1 saat olmadan bitmişti şimdi çok uzun sürdü. 1.30 saat oldu.
Benimki 3, 3.5 saatte bitmişti hocam. Sanırım duruma göre farklılık gösterebiliyor. İsterseniz bekleyin, baktınız hiç ilerlemiyor o zaman kapatırsınız.

Güncel ISO ile indirip kurulum yapın. Güncellemeleri pek bir faydası yok.
İki hafta indirdiğim iso güncel diye biliyorum.
@Enes3078 hocam durum hala aynı öneriniz varmı?
Benimki 3, 3.5 saatte bitmişti hocam. Sanırım duruma göre farklılık gösterebiliyor. İsterseniz bekleyin, baktınız hiç ilerlemiyor o zaman kapatırsınız.
Hocam 3 saati geçti laptopu kapattım açınca yine aynı ekran geldi ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 3 saati geçti laptopu kapattım açınca yine aynı ekran geldi ne yapmam lazım?
Beklemek dışında çare yok gibi geliyor bana. Açık bırakıp işlerinizi halledin, olmaz ise yeniden kurulum yapmayı deneyin son çare olarak.

Beklemek dışında çare yok gibi geliyor bana. Açık bırakıp işlerinizi halledin, olmaz ise yeniden kurulum yapmayı deneyin son çare olarak.
Laptop eski hiç bitecek gibi gelmedi bana yeniden kurulum yapmayı deneyeceğim bazen bios'a girmiyor. Teşekkürler.
@403052 Kurulum yapacaktım USB'yi takınca aklı başına geldi galiba, açıldı ama yeniden başlat kısmında güncelle ve yeniden başlat olarak gözüküyor hala guncelleme var birkaç işim var halledip yeniden başlayacağım güncellemeyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı