Windows 8.1'e Geçince Oyunlarda FPS Düşüşü

mafin

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle bilgisayarımı uzun bir aradan sonra W 8.1 sürümüne geçirdim. League of Legends'da W 7 de 60+FPS alıyorken W 8.1 de zar zor 30-40 alıyorum. Bunun bir çözümü var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem Özellikleri;
  • İşlemci: AMD Athlon(tm) II X3 455 processor 3.30GHz
  • RAM: 4 GB
  • 64 Bit
  • İşletim Sistemi : Windows 8.1
  • DDR3
  • Anakart: Foxconn A7DA 3 series

Driver Booster 7 ile tüm hepsini güncelledim
Keşke kullanmasaydın. Önerim yeniden temiz kurulum yapıp sürücüleri elle kurman. Büyük ihtimalle yanlış sürücüler kurdu.

Keşke kullanmasaydın. Önerim yeniden temiz kurulum yapıp sürücüleri elle kurman. Büyük ihtimalle yanlış sürücüler kurdu.
Kankam Windows 7de de kullandım o programı bilgisayarım az da olsa hızlandı ben güveniyorum programa dediğin gibi yapıcaksam da hangi siteden yapabilirim çok fazla anlamıyorum driver güncellemelerinden

Kankam Windows 7de de kullandım o programı bilgisayarım az da olsa hızlandı ben güveniyorum programa dediğin gibi yapıcaksam da hangi siteden yapabilirim çok fazla anlamıyorum driver güncellemelerinden
Anakatının veya bilgisayarının üreticisinin sitesinden indirip normal program kurulumu gibi yapacaksın. Zor bir iş değil yani.

Windows 10'daki oyun modu sayesinde hemen hemen tüm oyunlarda fps 10-15 arttı.
Hem UEFI hem USB3.0'ı driversız desteklemesi çok büyük bir artı.
Windows 10 kurmayı denediniz mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı