Windows 8.1'in Yanına Xp Kurabilir miyim ?

Magic_Lord

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Windows 8.1 64 bit kullanıyorum laptop'un 4GB RAM'i var. Exper W240hu/W250huq
İntel Hd Graphics ekran kartı. 2.00 Ghz. Şimdi Windows 8.1 var ben bunun yanına Windows 8.1 silinmeden Windows Xp kurabilirmiyim? Kurabilirsem nasıl kurarım? Kursam da yavaşlama ya da sorun yaşarmıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabii ki Kurabilirsin. Ama Harddiskinde 2 Bölüm Olması Gerekiyor. Yani C ve D Eğer Varsa Windows XP CD`sini Takıp Normal Format Atıyormuş Gibi CD`yi Boot Et. Sonra XP`nin Bir Bölümünde O C ve D Bölümleri Gelicek Eğer Dosyaların Silinmeden XP`yi Kursun İstiyorsan Direk Dnin Üzerine Gelip Entera Bas C ye Yapma Sakın Windows 8.1`in Gidebilir. Eğer Burdan Tam Olarak Birşey Anlamadıysan Googleye Yaz Zaten Çıkar İki İşletim Sistemi Kurma Diye.

Kurabilirsin fakat senin hardisk boyutuna göre olur. Mesela 500 gb vardır 2 ye bölersin ikisine kurarsın fakat windows 8 kurduktan sonra xp kurulduğunda xp nin işletim sistemi seçme bölümü gelmiyor. Böyle bir sıkıntı da var bunu araştırablirsin. Çözümü var windows 7 de herhangi bir sıkıntı olmaz.

Yani şimdi 4gb ram var Windows 8.1 C diskine kurulu hiç birşey olmamış gibi Xp'yi D'ye kurarsam sorun olmaz öyle değil mi ? Birde benim D diskinde 8gb Dosyalarım var D'ye Xp kurarsam bir sorun çıkar mı ?

8 Gb dosyalarına yedekle format atmayı biliyorsun diye tahmin ederek diyebilirim ki bir şey olmaz. Ama dediğim gibi xp yi kurduktan sonra windows 8 e geçmede sıkıntı yaşayabilirsin.

Eğer sen xp yi kurduktan soran windowsa geçemiyorum dersen internette bir çok alternetif var bu benim dediklerim kendi başıma geldiğinde uyguladığım çözümdür.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı