Windows 8 bu diske yüklenemez seçilen disk gpt

whitedevi1

Hectopat
Sony marka laptobumda Windows 8 vardı, dün format atmaya çalılşırken sürekli bu hatayı aldım. Boot menüsünde yapmaya çalıştım olmadı, şuan ne yapacağımı bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önceki win 8 kurulumun EFI kurulım olarak yapılmış, tabi bu diskleri, gpt diske çevirir. Diskin komple silinip yeniden bölümlenmsi lazım. Recovery varsa gider dikkatli olmak lazım. Yada efı kurulumlu Win 8 dvd2si hazırlaman yada bulman lazım ki mantıklı olan budur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı şey yaklaşık bir hafta önce başıma geldi. Burda yapabileceğin basit bir yöntem var tüm diskleri biçimlendirmen ama hem recovery diskleri hem de UEFI bölümünün olduğu diskleri de biçimlendirmen gerekiyor ben de böyle yapmıştım. Bir zararı daha var ki UEFI'yı biçimlendirdiğin için PC artık Legacy modunda açılır bu da her açılışta 5-6 saniyelik daha geç açılma demektir. Şu an onun pişmanlığını yaşıyorum UEFI''Yı bir türlü yükleyemedim. Bundan önce direkt olarak Daemon tools ile USB'den atmıştım boota girmeden. Ama öyle yapınca da diski biçimlendiremiyorsun eski dosyalar windows. old klasöründe saklanıyor bunu da disk temizleden halledersin. Karar senin. Bir de unutmadan bu sorunu tüm diskleri biçimlendirmeden de yapabileceğin bir yöntem var ben onunla uğraşamadım ayrı bilgisayarım yok diye. Hiren's Boot CD'sinden Acronis partition manager ile yapıyorsun. İstersen araştır zor bir şey değil.

Windows 8.1'i UEFI modunda kurarsanız sorun olmaz. Diskteki bütün bölümleri silin ve yeni bölümler oluşturarak kurulum yapın:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı