Windows 8 DVD Görmeme sorunu

osidimenia

Hectopat
Öncelikler selamlar saygılar. Bir zaman önce Windows 8 Deep Freeze sorunumu burdan yardımlarınızla çözdüm ama bu sefer de DVD görmeme sorunu ile karşı karşıya kaldım. Yaklaşık 2 güne yakın bu sorunla uğraşıyorum. Araştırmadığım yer kalmadı sayılır. En son BIOS güncelledim. Anakartım yaklaşık 2.5 aylık fabrika çıkış BIOS güncelleme duruyordu. Benim gibi aynı sorunu yaşayan mağdurlardan ve onlara sunulan çözümlerden biride bios güncelleme ve ben de kendi anakartımın Windows 8 güncellemesinden bütün driver ve BIOS güncellemesini yaptım.

Şu anda 24.01.2013 tarihli BIOS'um da güncel. Anakartımın 6 adet SATA giriş yerinden denemediğim şekilde takıp cıkarmadığım yeri kalmadı. Aygıt yöneticisinden DVD gözükmüyor. İlk olan harddiskim 160 GB, ikinci olan harddiskim ise 1 TB. 1 tane de DVD var. Windows kendi sitesinde bununla ilgili konulara baktım ve ordan bazı program olsun hata düzeltici komutlar olsun denemediğim kalmadı.

Formattan sonra 160 GB harddiskimi 2'ye böldüğümde DVD gözüküyor C-D olarak. D birimini biçimlendirme yapmadan DVD var ama biçimlendirme yaptğımda PC kapatıp açtıktan sonra asla DVD görmüyor. Birimlere harf atadım, yine sonuç hüsran. Aygıt Yöneticisinden görünmüyor. 3 birim var PC'de ama DVD yok.

Kasamın 2 ön bölümde 2 adet USB çıkış yeri var. Soldaki USB'ye ne bağlarsam görmüyor ama sağdaki görüyor. Anlamış değilim. Sitenizde aynı sorunlarla karşılaşan insanların konularındaki çözümler ne yazık ki bende işe yaramıyor. Yardımlarınız ve anlayışınız için şimdiden çok teşekkürlerimi sunuyorum.

NOT: PC özelliklerimi yazıyorum belki bir yararı olabilir:

• Gigabyte 970A DS3
  • Kingston 1600 Mhz Hyprex
  • 160 Western Digital 8 MB
  • 1 TB Western Digital 64 MB
  • AMD FX 8120
  • GTX 560

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuanda win 7 64 bit ultimate yüklü bunda hiçbir sorunum yok ama Windows 8'de aygıt yöneticisinden ünlem işareti yok. Sadece harddisklerimin ismi var. DVD isim olarak özelliklerinden ( HL-DT-ST DVD RAM GH22NS40 ATA device yazıyor.

Evet aynı sorun bende de var. Aygıt yöneticisinde bilinmeyen aygıt yazıyor üstünde ünlem işareti var. DVD sürücüsü de görünmüyor aygıt yöneticisinde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…