Windows 8 "Ethernet geçerli bir IP yapılandırmasına sahip değil" hatası

xearth

Hectopat
Yer
Sarıyer/İSTANBUL
Daha fazla  
Meslek
Ofis personeli
Cumartesi günü Topkapı vatan bilgisayardan yeni masa üstü pc aldım. Evde ttnet'in zte markalı modemine kablosuz olarak bağlantı sağladım ama online oyunda kopma çok olduğu için kablo bağlantısı yaptım. Bağlantı sağlanmayınca tanıla dediğim zaman verdiği hata " Ethernet geçerli bir ıp yapılandırmasına sahip değil " uyarısı aldım. Aynı kabloyu notebook'a bağladığım zaman direk bağlantı sağladı. Bende pc'de bir sorun vardır diye aldığım yere götürdüm. Orada teknik servis bakmak için aldı kabloyu taktı ordada direk bağlantı sağladı pc. Kafam iyice karıştı.. Şu an ne yapmam lazım bilgisi olan arkadaşlarım ve forum yöneticileri'ne şimdiden yardımları için teşekkür ederim...

Ya bende de böyle oluyordu modemi bende resetledim baştan kurdum olmuyor.
Sorun gider deyip sorunu öyle çözüyordum ben.

Ya bende de böyle oluyordu modemi bende resetledim baştan kurdum olmuyor.
Sorun gider deyip sorunu öyle çözüyordum ben.
Sorun gider deyince düzelme oluyor ise Ağ bağdaştırıcılarından kaynaklı sorununuz var demektir. Sürücülerinizde sorun olabilir.

Sorun gider deyince düzelme oluyor ise Ağ bağdaştırıcılarından kaynaklı sorununuz var demektir. Sürücülerinizde sorun olabilir.

Vatan bilgisayar şubesinde ethernet kablosunu takınca giriyor ise modeminden kaynaklı sorun var demektir. Ayrıca notebooka ethernet kablosunu takarak kontrol ederken ağ bağdaştırıcılarından kablosuz ağ bağlantısının kapalı olduğundan emin olur musunuz ?

Bios güncel ve galiba sorun modem ip ataması yapamadığı için " APIPA " denen bir uygulama varmış. Sistem modemden ip alamadığı zaman bilgisayarlar kendi aralarında bağlantı kurması için atadığı bir ip oda 169.254.x.x şeklinde bu yüzden modem kablo ile bağlandığında ip ataması yapmıyor. Bunun bir çözümünü aradım ve bulamadım açıkcası..

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı