Windows 8 ile gelen notebooka orijinal Windows yükleme

VP67

Hectopat
Hayırlı akşamlar herkese. Laptopum Windows8 ile geldi. Fakat bunun üzerine defalarca format attım. Windows 7 kurdum, sonrasında 10 kurdum, sonrasında performans alamadığım için tekrar 7'ye döndüm. Sorum şu ki ben bu laptopa tekrardan 8 kursam orijinal olarak kurulum yapılabilir mi? Elimde ne Key var ne CD. Microsoft download uygulaması vardı Recep Baltaş'ın paylaştığı. Onun ile orijinal Windows 8 indirip kursam OEM'de ki ürün anahtarı ile orijinal kurulum yapabilir miyim? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet yapabilirsiniz, çünkü OEM keyler, anakarta gömülü geliyor. Tek PC'de kullanılabiliyor.

Evet yapabilirsiniz, çünkü OEM keyler, anakarta gömülü geliyor. Tek PC'de kullanılabiliyor.

Yorum için teşekkürler hocam. Laptop 8 ile geldi yalnız 8.1 ile değil. 8 indirsem 8.1 e yükseliyormu güncelleştirmelerden? Birde 8 in hangi sürümü olduğunu da hatırlayamıyorum muhtemelen en düşük sürümüdür ama onu öğrenmemin bir yolu varmıdır acaba?

Win+R ile "çalıştır" menüsüne gelin. "winver" yazıp entera basın. Sürümünüzü öğreneceksiniz.
Ama sürüm ile ürün anahtarı arasında bir bağlantı yok. Windows 8 - 8.1 olayı hakkında bir bilgim yok maalesef.

Win+R ile "çalıştır" menüsüne gelin. "winver" yazıp entera basın. Sürümünüzü öğreneceksiniz.
Ama sürüm ile ürün anahtarı arasında bir bağlantı yok. Windows 8 - 8.1 olayı hakkında bir bilgim yok maalesef.

Ustam şuan windows 7 kurulu yalnız. Ben OEM'deki orjinal key'e ve sürüme nasıl ulaşabilirim onu soruyorum.

Geri
Yukarı