Windows 8 Single Language veya Industry Pro

Hisokaa

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta belirttiğim gibi MSI GE60 2OE sürümü laptop kullanmaktayım. Laptopun Üstünde Windows 8 Single Language sürümü geldi. Laptopu neredeyse her zaman oyun ve film için kullanmaktayım. Bildiğiniz üzere Microsoft öğrenci olanlara Windows Embedded 8.1 Industry Pro ücretsiz lisans dağıtıyor. Ben ücretsiz lisans aldım burdan. Sizce hangi sürümü kurayım ? Embedded hafif bir sürüm metro arayüzünde çoğu program yok. Single Language gereksiz program çok kullanmadığımız. Bu ikisi arasında çok fark var mı acaba ? Performans açısından hangisi daha iyi olur ?

Performans açısından fark yok ama SL halen daha Windows 8.1'e güncellenmediyse 8.1 olan sürüm daha performanslı konumda olmuş oluyor. Ayrıca Pro sürümde BitLocker var. İhtiyacın varsa o sürüme geçebilirsin. Gereksiz program ve uygulamaları kaldırabileceğini de hatırlatmam gerek.

Performans açısından fark yok ama SL halen daha Windows 8.1'e güncellenmediyse 8.1 olan sürüm daha performanslı konumda olmuş oluyor. Ayrıca Pro sürümde BitLocker var. İhtiyacın varsa o sürüme geçebilirsin. Gereksiz program ve uygulamaları kaldırabileceğini de hatırlatmam gerek.

Teşekkürler yardımcı olduğunuz için. Ben baştan temiz bir UEFI format atıp Embedded sürümünü kuracağım. Piyasada Single Language'nin MSDN sürümü yok. Hiç olmazsa bu el değmemiş temiz bir sürüm.

Microsoft geçen aylarda bir araç yayınladı. Bu araç ile istediğin Windows 8.1 sürümünü indirip USB belleğe yazabiliyorsun:

Create installation media for Windows 8.1 - Windows Help

Teşekkürler. Bu çok iyi oldu :)

Kusura bakmayın tekrar rahatsız ediyorum. Bu verilen programda Single Language sürümüde mevcut. Microsoft'un verdiği bi dowlander programı orijinal sonuç olarak. Acaba bundaki sürümde 8.1 update 3 de entegre edilmiş midir, Bir bilginiz varmı acaba ?

Microsoft geçen aylarda bir araç yayınladı. Bu araç ile istediğin Windows 8.1 sürümünü indirip USB belleğe yazabiliyorsun:

Create installation media for Windows 8.1 - Windows Help

Kusura bakmayın tekrar rahatsız ediyorum. Bu verilen programda Single Language sürümüde mevcut. Microsoft'un verdiği bi dowlander programı orijinal sonuç olarak. Acaba bundaki sürümde 8.1 update 3 de entegre edilmiş midir, Bir bilginiz varmı acaba ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı