Windows 8 Yükledim DVD-R Görmüyor

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Ben bu Windows 8 in nasıl birşey olduğunu görmek için önizleme sürümünü yükledim fakat hem ingilizce olduğu için hem de bazı programları açmadığı için Windows 7'ye dönmeye karar verdim.

Bugün Windows 7'nin DVD'sini taktım fakat DVD yi okumadı Bilgisayarım'ı açtım DVD-R diye birşey yoktu sadece C ve D vardı daha önce CD'yle işim olmadığı için farketmedim. Sonra PC yi kapatıp için açtım DVD-R ın kablolarına falan baktım oynadım biraz tekrar açtım fakat sorun aynı. Windows 7 ye dönmek istiyorum.

Windows 8 üzerinde Windows 7 kurulamaz. Hiçbir zaman yeni işletim sisteminin üzerine eski işletim sistemi kurulamaz. Windows 8’i kurarken de zaten bu uyarı yapılıyordu.

Yapman gereken Windows 7 DVD’sini bilgisayarı açmadan önce takmak ve bilgisayarı açarken Boot menüsünden DVD’yi seçmek. Böylece sistemi Windows 7 DVD’si ile açıp kuruluma başlayabilir ve Windows 8’i komple silebilirsin. DVD sürücü Boot Menüsünde de gözükmüyorsa USB bellek kullanabilirsin:

USB Bellek ile Windows 7 kurulumu: DVD yakmaya son! | Technopat

Çözüm 1:

Özellikle Toshiba bilgisayarlarda olan bir sorunmuş. Toshiba Recovery Disk Creator adlı yazılımı silmek gerekiyor. Ayrıca CyberLink PowerDVD ve\veya Media Show yazılımlarını da kaldırmak gerekiyor.

Çözüm 2:

Bunlar olmazsa şunu deneyin:

1. Ekranın en sol alt kısmına sağ tıklayın ve "Komut İstemi (Yönetici)" seçeneğine tıklayın.
  2. Çıkan pencereye şu komutu yapıştırın :
    Kod:
     reg.exe add "HKLM\System\CurrentControlSet\Services\atapi\Controller0" /f /v EnumDevice1 /t REG_DWORD /d 0x00000001
  3. Sonra da şu komutu:
    Kod:
    reg.exe add "HKLM\System\CurrentControlSet\Services\atapi\Controller0" /f /v EnumDevice2 /t REG_DWORD /d 0x00000002
  4. Bilgisayarı yeniden başlatın.

Çözüm 3:

"Toshiba Optical Disc Drive Service" (TODDSrv.exe 1.0.0.8) adlı servisi bulun* ve durdurup silin. Ardından Aygıt Yöneticisi'ne girin ve optik sürücüyü silip yeniden kurun.

*Ekranın en sol alt kısmına sağ tık > Bilgisayarı Yönet> Hizmetler ve Uygulamalar > Hizmetler

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı