Windows 8 yüklersem C sürücüsündeki dosyalarım dosyalarım silinir mi?

rkytie

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba arkadaşlar. İyi forumlar. Başlıkta da belirttiğim gibi Windows 7'den Windows 8'e geçişte oluşan bir soru işaretim var. Size bunu sormak istedim.

Forumda konusu bulunan yerden Windows 8 32 bit. sürümünü indirdim. Fakat yükleyemedim. Çünkü bir endişem var.
Windows sürümüm şu anda Windows 7. Ve tek bir yerel diskim var. Yani tüm dosyalarım C diskinin içinde. (Tüm fotoğraf, müzik, video, film hepsi.) Şimdi ben Windows 8 yüklersem bu dosyalarım silinir mi? Kurulum başında .old klasörü oluşacağı ile ilgili bilgi vermediği için bende mecburen iptal ettim. Bilgisayar içinde bir yere yedekleme yapabilir miyim? Dosyalarımın toplamı 70GB+ ve hard diskim yok. Ve USB'de 8GB, yani yetmiyor.

Bu sorunumu nasıl çözebiliriz acaba? Şimdiden hepinize teşekkür ederim. İyi forumlar, iyi günler :)

Bu linkten format rehberi var onu dikkatlice izle.
Technopat.net - YouTube

Bilgisayar içinde bir yere yedekleme yapabilir miyim? Evet hard diskin 2 bölersin.
Bir bölümüne işletim sistemini kurarsın.
İkinci bölümüne de dosyalar yedeklersin.
Hard disk alanın kaç gb.
Windows 8 için sadece 20 gb artı kuracağın programlar en az 100 gb yer ayır.
Örneğin 250 gb hard disk var sen de 100 gb Windows 8 için 150 gb de dosyalar için.
Ha hard diski nasıl ikiye bölerim dersen onun için de video var linkte ara bulursun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Disk yöneticisini açıp yeterli boş alanın varsa veri kaybın olmadan yeni bir bölüm ( D ) oluşturabilirsin. Sonra oluşturduğun yeni D bölümüne yedeklerini aktarıp C bölümüne format atabilirsin.

- - - Güncellendi - - -

Bilgisayarım simgesine sağ tıkla 'Yönet' seç açılan pencerenin sol sütununda 'Disk Yönetimi' seç.

Çok teşekkürler arkadaşlar, şu anda dışarıdayım, bilgisayara geçince deneyeceğim, tekrar iyi forumlar :)

Kendinize geçici olarak bir yakınınızdan harici harddisk alabilirseniz, format öncesi yedeklemenizi diske yapar, sonrasında formatınızı atar, dosyaları tekrar harici diskten bilgisayarınıza geri alır ve harici diski geri verirsiniz. Bunun hacinde format sırasında isterseniz önerim, harddiskinizi ikiye bölmekten yana olacaktır. İhtiyacınıza göre bir D bölümü oluşturunuz. Ama harici harddisk geçici olarak bulabilme şansınız yok ise, bu durumda windows üzerinde format atmadan D sürücüsü oluşturmanızı bir alternatif olarak söylebilirim. Eğer ki kinci yönetimi tercih ederseniz tekrar nasıl yapacağınız hakkında detaylı bilgi verebilirim.

Kendinize geçici olarak bir yakınınızdan harici harddisk alabilirseniz, format öncesi yedeklemenizi diske yapar, sonrasında formatınızı atar, dosyaları tekrar harici diskten bilgisayarınıza geri alır ve harici diski geri verirsiniz. Bunun hacinde format sırasında isterseniz önerim, harddiskinizi ikiye bölmekten yana olacaktır. İhtiyacınıza göre bir D bölümü oluşturunuz. Ama harici harddisk geçici olarak bulabilme şansınız yok ise, bu durumda windows üzerinde format atmadan D sürücüsü oluşturmanızı bir alternatif olarak söylebilirim. Eğer ki kinci yönetimi tercih ederseniz tekrar nasıl yapacağınız hakkında detaylı bilgi verebilirim.

Hocam evet, 2. yöntem yani harddiski nasıl bölebilirim? Yani format atmadan. Bunu anlatabilirseniz çok memnun olurum :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı