Windows 8'i Veri Kaybetmeden Yereldisk C'den D'ye aktarmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Güzel diyorsunda Anahtarını nerden peydahlatacam. Satılan yeni nesil PC lerin çoğunda ne ürün anahtarı mevcut nede Cd si .

Acronis ile işletim sistemi yüklü diskin imajını alarak ssd ye yükleyebilirsin.

Videoda hangi kısmı anlayamadın hocam ?
Abim konuyu açtığımda youtube 'ye erişim vardı . O zaman SSD yi almamıştım. Dikkatli izlememiştim. Şimdi ise aldım montajını da yaptım fakat video yok izleyemiyorum . Ondan dolayıdır ki alternatifi var mı diye sordum. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
195.46.39.39
195.46.39.40 bunu dene ben şuan bunla giriyorum DNS.

Tekrar Selam Arkadaşlar.
Videoyu izledim. Gerekli programları hazırladım. Yalnız şöyle bir sıkıntım var. Benim laptopuma DVD-ROM girişinden SSD zaten takılı. Yani videodaki gibi usb ile takma fırsatım olmadı.

Bilgisayarımda Recovery kısmından Yereldisk C'yi Fabrikasyon ayarlarına göre SSD olan bölüme kopyaladım.

Yani anladığım kadarı ile şuanki hard diskim olmazsa SSD'deki kopya olan orjinal windowsu kullanabilirim. Fakat ben eski hard disk'i çıkarmadan SSD'deki Windowsu nasıl kullanabilirim. Bu konuda bir bilgi sahibi olan var mı? Ne yapmam gerek .

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'a girip sabit disklerin boot önceliğini değiştirebilirsin. BIOS - Boot Options kısmından kurulu diski öne alırsan o diskten boot edecektir. Arkadaşlar yardımcı olmuş aslında, paylaşılan rehber videoda ve pek çok BIOS - Windows videomuzda bu detayları anlatıyoruz; sorulduğunda da kaynak gösteriyoruz.

Sorunu tamamen çözdüm. Emeği geçen bütün arkadaşlardan teşekkür ederim. Asıl sıkıntım Bios ayarlarına girmekti . Bu da windows8 de bildiğiniz gibi farklı oluyor. Araştırarak ayarlardan yeniden başlat bios ayarlarına gir vs vs. işlemlerle Ali abinin de dediği yolu uygulayarak başardım çok teşekkür ederim

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı