Windows açılış logosundan sonra siyah ekran sorunu

Becks

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bu akşam biraz bilgisayarı kurcalarken açılış logolarının ardından ekranın sadece siyah olarak kalması gibi bir sorunla karşılaştım. TeamViewer otomatik şifreli olduğu için cep telefonundan bağlanıp bir kontrol edeyim dedim bilgisayar açılıyor mu yoksa açılmıyor mu diye ve bilgisayar açılmış. Sonra x8 slotuna taktım bu kez görüntü alabildim ama çözünürlük düşüktü ve başka seçenekte yoktu x8 slotu bu şekilde kullanılır değil ne yazık ki. Ben de şuan için ana kart üzerinde olan HDMI çıkışını kullanıyorum.

Bu durum x16 slotunun bozulduğu anlamına gelir mi? Eğer slot bozulduysa açılıştaki Asus logolarının gelmesi normal mi? Tam olarak sorun nedir anlayamadım. x16 için BIOS'tan bir ayar mı kapalı acaba yoksa slot mu bozuldu bu konuda yardımcı olabilir misiniz arkadaşlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle DDU ile güvenli modda AMD sürücüsünü silin. Sonra kartı x16 slotuna takıp çalıştırın ve güncel Windows 10 64 Bit sürücüsünü kurun:

BIOS'u da güncelleyin.

BIOS sürümü güncel. Linkteki yerden indiriyorum fakat bu programı kurarken (ki daha önce kuruluydu silmediğime eminim) %27'ye gelince PC ile iletişim kesiliyor her sey donuyor. Mecburen restart yapmak zorunda kalıyorum. Neden kurulmuyor onu da anlamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
DDU ile kurulu sürümü kaldırmanız gerekiyor ilk olarak.

Denedikten sonra size durumu yazarım.
DDU ile kurulu sürümü kaldırmanız gerekiyor ilk olarak.

Sürücüleri kaldırdım ekran kartını taktım görüntü maksimum 1280x720 olarak geldi x16 slotundan. Fakat amd sürücü güncellemesi için olan sizinde verdiğiniz linkteki programı indirip kuruyorum sonrasında güncel sürücüyü gösteriyor yükle diyorum fakat bazen %40 bazen %50 civarına gelince bilgisayar ile iletişim kesiliyor. Bilgisayar çalışmaya devam ediyor ama hiç tepki yok. Ayrıca ben teamviewer programını sabit şifreyle kullandığım için o şekilde de bağlanmaya çalışıyorum başka bilgisayardan ama internet bağlantısı kesiliyor sanırsam bilgisayar ile iletişim kesilmesinden dolayı. Aynı işlemi kaç kez tekrarladım ve sonuç hep aynı. Sürekli belli bir yüzdeye geldiğimde iletişim kesiliyor. Neden olur böyle bir şey anlamıyorum. Uyumluluk modundan da window 7 filan seçtim ama yine değişmedi bir şey.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı