Windows açılışında çalışan programları kapatma sorunu

mertpivvo

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Merhaba herkese, Windows 7-8-10 kullandım. Hepsinde MSConfig'den veya görev yöneticisinden, bilgisayar başlangıcında açılan programları kapattım. Ama bu hiçbir işe yaramıyor yine başlangıçta programlar açılıyor, sanki boş boşuna başlangıçtaki programları kapatıyorumda hiçbir etki etmiyor gibi. 3 senedir bu sorunu çözemedim, bu başlangıçta açılan programların açılış kısayolunu veya başka bir şeyini nasıl kaldırabilirim silebilirim yok edebilirim? Çok sinir bozucu olmaya başladı, SSD al veya başka bir şey satın al diyenleri takmayacağım mantıklı bir çözümle gelirseniz sevinirim.

Msconfig üzerinden hizmetler sekmesinde girin, ardından windows hizmetlerini gizle tarzi bir seçenek olması gerek, bu seçeneği seçip kalan listeyi kontrol edin. Eğer bileşenlerin işlevini engellemeyecek hizmetlerse hepsini kapatın, hizmetler de programların çalışmaşını tetikleyebilir.

Merhaba herkese, Windows 7-8-10 kullandım. Hepsinde MSConfig'den veya görev yöneticisinden, bilgisayar başlangıcında açılan programları kapattım. Ama bu hiçbir işe yaramıyor yine başlangıçta programlar açılıyor, sanki boş boşuna başlangıçtaki programları kapatıyorumda hiçbir etki etmiyor gibi. 3 senedir bu sorunu çözemedim, bu başlangıçta açılan programların açılış kısayolunu veya başka bir şeyini nasıl kaldırabilirim silebilirim yok edebilirim? Çok sinir bozucu olmaya başladı, SSD al veya başka bir şey satın al diyenleri takmayacağım mantıklı bir çözümle gelirseniz sevinirim.
Hiç Revo Uninstaller veya CCleaner ile kapamayı, silmeyi denedin mi?

Dosya Ekleri

• Revo Uninstaller Pro.jpg
    Revo Uninstaller Pro.jpg
    147 KB · Görüntüleme: 55
  • Revo Uninstaller Pro2.jpg
    Revo Uninstaller Pro2.jpg
    148 KB · Görüntüleme: 75
  • CCleaner.jpg
    CCleaner.jpg
    213 KB · Görüntüleme: 59
Hiç Revo Uninstaller veya CCleaner ile kapamayı, silmeyi denedin mi?
Ccleaner ile denedim açıkçası hatırlamıyorum ne zamandır CCleaner kullanmıyorum işe yarıyor mu dediğim gibi hatırlamıyorum. Revo unistaller kullandım başlangıç programlarını kaldırdığını bilmiyordum deniyeceğim teşekkürler.

Geri
Yukarı