Windows açılmadan siyah ekranda kalıyor

Hasan basri kara

Hectopat
Merhaba bilgisayarı 2 aydır kaldırmıştım ve yeni kurdum kurduktan sonra monitörde sinyal yok hatası almaya başladım( ya da açılıyor ama ekran kırmızı sarı oluyordu.)
HDMI to VGA dönüştürücü kullanıyorum ondan dolayı herhalde ilk gün böyleydi. İkinci gün bu sefer hiç açılmamaya başladı direkt sinyal yok diyordu. Kasa çalışıyor ama görüntü yoktu. Ben de kasanın içini temizledim (fanlarını, RAM'i, ekran kartını) RAM'i silgi ile temizleyince görüntü geldi ama bu sefer de daha Windows gelmeden siyah ekranda kaldı. Bu sorun ekran kartındaki temassızlıktan dolayı olabilir mi çünkü ekran kartının fanı tekrarlı şekilde durup çalışıyor durup çalışıyor. Bunu sürekli yapıyor ama her saniye. Sebebi bu mudur yoksa başka bir sebebi olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana RAM problemi gibi geldi. Temizleme yöntemi yapılmış fakat problemli de olabilir. Tek olarak veya soket değişimi yaparak da deneyebilirsiniz.

Bana RAM problemi gibi geldi. Temizleme yöntemi yapılmış fakat problemli de olabilir. Tek olarak veya soket değişimi yaparak da deneyebilirsiniz.

2'sini de denedim. Benim gibi sıkıtnıları olanlara baktım RAM ile çözmüşler. Bir arkadaş var kullanıcı adı erayuzun1905 galiba o da aynı benimkinden sorunu bir şekilde çözmüş ama ulaşamıyorum 3 gündür uğraşıyorum ama yok bir sıkıntı bitiyor diğeri başlıyor birini hallediyorum diğeri bozuluyor.😥

Geri
Yukarı