Windows aktivasyon

kralonur1417

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaslar sağlamlisans diye bir sitede teknik elemanla konuşmamız gecti. Adama Retail Key hakkinda birkaç soru sordum. Retail Key kullanırken donanımsal değişiklik yaptığımda ya da yeni bir PC aldığımda eski Key'i deaktif edip yeni PC'de kullanabilir miyim?
2. sorumda önerebileceğiniz Windows 10 Home Retail lisans alabileceğim site var mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ucuz lisanslar anakarta yazılır. Bir ihtimal; bazen denk gelebilmekle beraber aktivasyon sonrası Microsoft hesabınızla giriş yaparsanız ve başka bilgisayarda da o hesabınızla oturum açarsanız aktive edebilir. Onun haricinde RAM, SSD, ekran kartı gibi donanım değişikliklerinde bir şey olmaz. Siz yine lisansı mail adresinizde falan tutun.
Bahsedilen siteyi ilk defa duydum. yazilimbudur.com üzerinden 4 kere satın alım yaptım sıkıntı yaşamadık. Gittigidiyor'da da 5-10 liraya lisanslar mevcut. Retail olmasa bile iş görür bence.

Kullanabilirsiniz, yazılım Budur'u öneririm. Anakart değişimi sonrası aynı lisansı kullanıyorum.

Her sistemde aynı Microsoft hesabınızı kullanın.

Yazılım budur 3 kere geçersiz lisans gönderdi iade talep ettiğimden bu yana iki haftadır cevap vermediler.

Ucuz lisanslar anakarta yazılır. Bir ihtimal; bazen denk gelebilmekle beraber aktivasyon sonrası Microsoft hesabınızla giriş yaparsanız ve başka bilgisayarda da o hesabınızla oturum açarsanız aktive edebilir. Onun haricinde RAM, SSD, ekran kartı gibi donanım değişikliklerinde bir şey olmaz. Siz yine lisansı mail adresinizde falan tutun.
Bahsedilen siteyi ilk defa duydum. yazilimbudur.com üzerinden 4 kere satın alım yaptım sıkıntı yaşamadık. Gittigidiyor'da da 5-10 liraya lisanslar mevcut. Retail olmasa bile iş görür bence.
Kullanabilirsiniz, Yazılım Budur'u öneririm. Anakart değişimi sonrası aynı lisansı kullanıyorum.

Hocam bir yakınım var ileride bilgisayar değiştirecek ama şu an kullandığı sisteme koymak istiyor. Sorun PC değiştiğinde sıkıntı yaşamaması aktive edecek ama 1 kere alayim ama ileride surekli sikinti çıkartmasın durumunda.

Ne kadar ileride değiştirecek? 1 ay falansa sistemi değiştirdikten sonra alsın mesela. Kesin bir şey söyleyemem çünkü lisansı aldıktan sonra sistem değiştirmedim fakat diğer arkadaşımız anakart değişim sonrası aynı lisansı kullandığını söylemiş. Bunu farklı yerlerde de görmüştüm. Olabiliyor demek ki.

Bu sitede 60 liraya bir Windows 10 Home Edition var. Bu Retail olan değil mi?

Kullanabilirsiniz, yazılım Budur'u öneririm. Anakart değişimi sonrası aynı lisansı kullanıyorum.

Yazılım budur 3 kere geçersiz lisans gönderdi iade talep ettiğimden bu yana iki haftadır cevap vermediler.
Ben alırken bir sorun yaşamadım. Hatta benim sistem Home idi Pro için ücretsiz yükseltme keyi de vermişlerdi.

@kralonur1417 Eğer aynı Microsoft hesabını kullanırsa büyük ihtimalle aktif edebilir. Edemezse zaten yenisini alır tekrar, 20-30₺ çok bir şey değil.

Ya da 1300₺ verebilirsiniz.

Hocam tesekkur ederim hepinize yıllardır korsan kullandım. Yetti dedirtti. Cihaza da kıyamıyorum yüksek meblalı bir cihazlara gittim korsan kurdum. Ona da anlam veremiyorum.

Ben alırken bir sorun yaşamadım. Hatta benim sistem Home idi Pro için ücretsiz yükseltme Key'i de vermişlerdi.

@kralonur1417 eğer aynı Microsoft hesabını kullanırsa büyük ihtimalle aktif edebilir. Edemezse zaten yenisini alır tekrar 20-30₺ çok bir şey değil.

Ya da 1300₺ verebilirsiniz.

Ne kadar ileride değiştirecek? 1 ay falansa sistemi değiştirdikten sonra alsın mesela. Kesin bir şey söyleyemem çünkü lisansı aldıktan sonra sistem değiştirmedim fakat diğer arkadaşımız anakart değişim sonrası aynı lisansı kullandığını söylemiş. Bunu farklı yerlerde de görmüştüm. Olabiliyor demek ki.

Windows 10 Home sürüm için ilanlar:

Pro sürüm için ilanlar:

4 liraya bile var. Ne kaybeder ki?

Geri
Yukarı