Windows boot edilmiyor

356463

Hectopat
Makaleler
7
RAM
16GB
SSD veya HDD modeli
JD256
Windows 11 kullanıyorum. Bugün Linux yüklemeye çalışırken EFI'yi bozdum. Bunun üzerine Recep Baltaş'ın rehberi ile EFI'yi düzeltirken tüm diski sildim. Neyse ki geri kurtardım ama EFI yok. Daha doğrusu EFI var ama belirtilen sisteme ulaşılamıyor. Ne yapmam lazım?
@Recep Baltaş sanırım sorunu tek çözebilirsiniz hocam. Denemediğim komut kalmadı galiba. Saatlerdir masa başındayım belim ağrıdı artık...

Son düzenleme:
Önce Windows USB'si ile başlangıç onarma deneyin. Olmazsa UEFI Bootloader onarım rehberine bakın:

Rehber: UEFI Bootloader Onarma
Mesajı beklerken çok fazla(?) şey denedim. Denediklerim:

• Attığınız rehberi uygulama.
  • Elle EFI'yi yeniden oluşturma.
  • Ek EFI araçlarını deneme.
  • DISM araçlarını deneme (çoğu hata ile sonuçlandı).
  • SFC komutları (İşlem yapılamadı hatası)
  • Saçma ancak sıfırdan Windows kurup yeni C bölümü yerine eski C bölümünü yazmak(Evet sapıklık ama recovery'ye atıyor)
Bu işlemler sonucunda sonuç ya direk EFI hatası oldu ya da Recovery Loop oldu. Macrium Reflect ile diskin kopyasını aldım, o yüzden bu kadar rahat davranıyorum. Şuan EFI'yi düzelttikten sonra olan son durum kurtarma aracının işe yaramadığına dair çıktı. Ancak çok saçma bir konuma atıyor log dosyasını "Winre.wim" dosyası altıda bir dizine atıyor. Bu arada yedekleme vb. işlemleri WinPE üzerinden yaptım.

Yeni konular

Geri
Yukarı