Windows çöktü mü?

holden

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, bugün rutin işleri yaparken Windows 10 mavi ekran hatası verdi, "Sorunla ilgili bilgi toplanıyor şimdi yeniden başlatılacak" dedi ve sonrasında başlamadı. Bilgisayarı açmaya çalıştığımda Windows bir türlü görünmedi.
Son olarak şimdi format atmak istiyorum, SSD'de hiç veri yok yani disk boş görünüyor.

İçinde bir sürü dosya vb. vardı. Onları kaybetmek kötü olacak. Sorum; bu durumda bilgisayarıma ne olmuş acaba? Windows çökmüş durumda mı? Yoksa SSD'den mi kaynaklı bir sorun var acaba yeni SSD mi almalıyım?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-05-15 at 20.56.16.jpeg
    WhatsApp Image 2023-05-15 at 20.56.16.jpeg
    64,5 KB · Görüntüleme: 104
Merhaba, bugün rutin işleri yaparken Windows 10 mavi ekran hatası verdi, "Sorunla ilgili bilgi toplanıyor şimdi yeniden başlatılacak" dedi ve sonrasında başlamadı. Bilgisayarı açmaya çalıştığımda Windows bir türlü görünmedi.
Son olarak şimdi format atmak istiyorum, SSD'de hiç veri yok yani disk boş görünüyor.

İçinde bir sürü dosya vb. vardı. Onları kaybetmek kötü olacak. Sorum; bu durumda bilgisayarıma ne olmuş acaba? Windows çökmüş durumda mı? Yoksa SSD'den mi kaynaklı bir sorun var acaba yeni SSD mi almalıyım?
Eğer elinizde işlevsel farklı bir windows bilgisayar varsa HDSentinel'in boot edilebilir versiyonunu kullanarak sağlık durumuna bakabilirsiniz.

SSD arızası olması muhtemel.

Başka bilgisayardan kontrol sağlayamam ancak markası Hi-Level Ultra 120GB.

Şimdi bu durumda bu SSD'ye kurmak yerine yeni SSD mi almalıyım?

SSD testi yaptım, sanırım ömrünü doldurmuş.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-05-15 at 22.03.15.jpeg
    WhatsApp Image 2023-05-15 at 22.03.15.jpeg
    146 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:

Flash üzerinden format atıyorsan port değiştir çıkar başka slota tak

Flash üzerinden format atıyorsan port değiştir çıkar başka slota tak
Daha sonra biçimlendir diyip tekrar dene

Ayunı SSD'ye yeni bir kurulum yaparsanız Windows bir daha çöker hatta tam olarak kurulmayabilir.Eğer durumun varsa güvenilir bir markadan yeni bir SSD almanı öneririm.

Aşağıya bir örnek bıraktım.

Geri
Yukarı