Windows çok yavaş açılıp kapanıyor

jfkforum

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Prodüktör
Merhabalar, sistem özelliklerimi raporda olduğu için yazmayacağım ancak 1 adet bile mekanik disk kullanmıyorum sistemimde. 2 farklı sorunum var, birincisi Windows açılıp kapanırken hem çok yavaş hem de çok takılıyor. temiz önyükleme yaptım aynı. ikincisi hangi torrent Client'ini kullanırsam kullanayım seederlar trackerler fark etmeksizin indirme hızım 1.5 ay kadar önce ortalama 7.0 Mbps iken şu an 500 KB'larda geziyor. internet hız testi sonucum; 85.67 Mbps download 6.21 upload 11 ping. Malwarebytes tarama sonuçlarım ise temiz. Bilgisayarın performansında ise en ufak sorun yok.

Sistemimi iş için kullanıyorum ve eğer format atarsam sırf C'de ki belge appdata gibi dosyalardan dolayı bile D için en az 100 GB'lık bir yenileme işlemi yapmam gerekecek. Yapamam değil son çare.

@Murat5038 @Murat5038

AIDA64 sistem raporum:

Son düzenleme:
Dosyalarınız arasında virüslü bir şey varsa yedekleme yapıp tekrar temiz kurulum Windows içine atıyorsanız temiz kurulumun bir anlamı yok. Malwarebytes ile detaylı tarama yapıp sonuçları paylaşın.

Dosyalarınız arasında virüslü bir şey varsa yedekleme yapıp tekrar temiz kurulum Windows içine atıyorsanız temiz kurulumun bir anlamı yok. Malwarebytes ile detaylı tarama yapıp sonuçları paylaşın.

Ben böyle bir şey yaptığımı söylediğimi hiç hatırlamıyorum. Malwarebytes ile tarama yapıp log alma konusunda çok kısa bir şekilde yardım eder misiniz? Ne kadar sürer log nasıl alınır?

Ben böyle bir şey yaptığımı söylediğimi hiç hatırlamıyorum. Malwarebytes ile tarama yapıp log alma konusunda çok kısa bir şekilde yardım eder misiniz? Ne kadar sürer log nasıl alınır?

Malwarebytes indirin ve açıldığı zaman 14 gün boyunca deneme amaçlı Premium olarak geliyor ve program açıldığı zaman Custom Scan kısmı var oradan tüm diskleri seçip sol kısımdan tüm tıklama yerlerini aktif edin ve sistemi tarayın. 30 dk ile 1.30 Saat arası sürebiliyor disk büyüklüğüne ve dosya sayısına göre. Sonrasında tüm virüsleri silmek için programın önerdiği adımları izleyebilirsiniz. Ek olarak bunu şöyle yapmanızı tavsiye ederim; Sistemi programı açıp 1 kere hızlı tarama yaptıktan sonra database güncelleniyor yani Malwarebytes'in kara listesi virüsleri anlamak için. Sistemi hızlı tarama sonrası Ağ olmadan güvenli modda başlatın ve güvenli mod Windows'da dediğim detaylı taramayı gerçekleştirin.

Yeni konular

Geri
Yukarı