Windows Defender Aktifleştirilmiyor

1566673236263.png

Bilgisayarımdan Kaspersky'ı kaldırdım ve ardından yeniden başlattım. Şuanda bütün ayarlar aktif, Defender çalışıyor. Sorun çözüldü arkadaşlar, sanırım bilgisayarda virüs yoktu sadece korsan bir yazılım yüklenirken Defender'ın işini bozmasını engellemek için devre dışı bırakacaktı ama buga soktu gibi bir şey oldu diye düşünüyorum. Şuan çalışıyor, sorun çözüldü. Korsan yazılım dediğim artık satışı olmayan hiçbir şekilde orijinal alınamayacak yazılımlar bu arada, anlamadığım şey o yazılım ve dosyaları hala bilgisayarda yüklü Kaspersky neden onları göremedi acaba da yıllardır kullandığım programı virüs olarak gördü.

Bilgisayarınıza yüklediğiniz bir korsan yazılımın kafasına göre Defender'i devre dışı bırakabilmesi bence biraz endişe verici :D
Orasını Defender düşünsün yüklendiği anda virüsü neden görememiş acaba başka şeyleri çat diye siliyor, ayrıca kurcalama önleyicisi de aktifti yani.

Bilgisayarıma ne girmişse fena girmiş, Windows Defender kökünden kapandı artık. Format atmak zorundayım sanırım artık. :( Yardım edenlere teşekkürler.

Hayır arkadaşlar PowerShell ile bir şey kaldırmadım veya Defender hizmetini kapatmadım. Kaspersky bile algılayamadı ne bulaştığını sisteme bende anlayamadım mecbur format attım. Önceden Home kuruluydu şuan Pro'ya geçiş yaptım bu vesile ile. gpedit.msc'yi kullanamıyordum çünkü Home'da. Aynı zamanda bilgisayarımı arkadaşım kullanırken Office programlarına işi düşmüş, crackli falan indirmiş ve bu Office'leri KMS crackliyor. Uzun zamandır KMS kullanmıyorum ama yeni bir tür KMS yazılımı sanırım bu virüs programlarına yakalanmadığına göre profesyonelce iş çıkartılmış olması lazım. Muhtemelen kendisini korumak için SmartScreen'i ve Windows Defender'ı devre dışı bıraktı diye düşünüyorum eğer indirilen Office programlarını aktifleştiren KMS ise. Arkadaşıma ücretsiz olarak LibreOffice kurdum bilgisayara hem Microsoft Office'in dosya uzantılarını da desteklediği hemde ücretsiz olduğu için. Artık virüs bulaşmaz diye umuyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı