Windows Defender Güvenlik Duvarı kapatmak riskli mi?

Hangi işletim sistemi kullandığına bağlı eğer Windows 10 kullanıyorsan Windows defender tek başına idare eder. Fakat Windows 7 kullaniyorsaniz ek olarak bir antivirüs programı indirmenizi öneririm.

Eğer sık sık üçüncü parti yazılım kullanmıyorsan gereksiz

Eğer sık sık üçüncü parti yazılım kullanmıyorsan gereksiz
yazılım geliştirme uygulamaları vs code felan giriyor mu buna ? pek bilgim yok ta bu konularda

Hangi işletim sistemi kullandığına bağlı eğer Windows 10 kullanıyorsan Windows defender tek başına idare eder. Fakat Windows 7 kullaniyorsaniz ek olarak bir antivirüs programı indirmenizi öneririm.
11 kullanıyorum da defender güvenlik duvarı kapalıyken zaten devre dışı olmuyor mu? ben hiçbirşey kullanmamak riskli mi demek istedim

Hiçbir şey kullanmamak her şekilde risklidir. Bir bilgisayarda kullanmıyorum, diğerinde kullanıyorum. Eğer yaptığın şey Youtube'a girip çıkmak değilse, bilmediğin sitelere giriyorsan, başkalarının paylaştığı dosyaları vs. indiriyorsan yine de hiçbir şey olmamasındansa Defender kullanmak iyidir. Forumdaki çoğu kişi Defender'ı yetersiz buluyor, bunu da söyleyeyim. Ki haklılar.

Hiçbir şey kullanmamak her şekilde risklidir. Bir bilgisayarda kullanmıyorum, diğerinde kullanıyorum. Eğer yaptığın şey Youtube'a girip çıkmak değilse, bilmediğin sitelere giriyorsan, başkalarının paylaştığı dosyaları vs. indiriyorsan yine de hiçbir şey olmamasındansa Defender kullanmak iyidir. Forumdaki çoğu kişi Defender'ı yetersiz buluyor, bunu da söyleyeyim. Ki haklılar
yok girdiğim siteler çok bilinen yerler o açıdan rahatım da defender konusunda windows 11 defender de mi yetersiz sizce ? zaten kullanmıyorum da birşeyden şüphelenince onunla tarıyordum

bir de ısınma kasma yapıyor mu defender ? antivirüsler yapıyorsa o da yapar diye düşündüm

yok girdiğim siteler çok bilinen yerler o açıdan rahatım da defender konusunda windows 11 defender de mi yetersiz sizce ? zaten kullanmıyorum da birşeyden şüphelenince onunla tarıyordum

bir de ısınma kasma yapıyor mu defender ? antivirüsler yapıyorsa o da yapar diye düşündüm
Eski bilgisayarıma boş yük binmesin diye kullanmıyorum çünkü sistem çok kötü ama zaten Windows 11 yüklenmiş orta-iyi bir sistemde Defender kapansa da kapanmasa da çok bir şey değişmeyecektir. Isınma ve kasma gibi bir şey yapması söz konusu değil. Siz de kapatmayabilirsiniz. Yaptığınız eylemlere benim kadar güveniyorsanız yani gerçekten de Technopat, Youtube vs. dolaşıyorsanız takılmayın. Ama eğer "Ben rastgele şeyler aratıp bilmediğim sitelere tıklamayı severim veya bilmediğim dosyaları ve uygulamaları indiririm." diyorsanız bile kendinizden şüphe etmekte fayda var.

Ayrıca, bir şeyden şüphelenince ben de önce Defender ile taratıyorum çünkü kolayıma geliyor. Sonra da Virustotal'e yüklüyorum ki emin olayım. Bir de ESET Scanner ve HitmanPro uygulamaları ile düzenli olarak sistemi full taramayı öneren @Dutchman var. Sonuna kadar katılıyorum kendisine. Defender açık olsa da kapalı olsa da, kendine güvensen de güvenmesen de ara sıra sistemi elden geçirmekten zarar gelmez.

Güvenlik duvarından kastınız denetim masası üzerinden eriştiğiniz yerel ağ kontrolü yapan bileşen ise kapatmayın. Cihazı yerel ağda savunmasız duruma getirir.
AV kullanırsanız otomatik aktif eder zaten. Onun haricinde Defender'ı devre dışı bırakmak için Bitdefender Antivirus Free kuruyorsunuz, en ufak ücret ödemeden maksimum korumayı elde ediyorsunuz. Defender da devre dışı kalmış oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı